نظام سلامت

آمادگی ۱۰ استان برای پیوستن به نظام ارجاع

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از ایسنا معاون درمان وزارت بهداشت  گفت:  از برنامه‌های بسیار مهم وزارت بهداشت و معاونت درمان، اجرای کامل سطح‌بندی خدمت و نظام ارجاع است و امیدواریم بتوانیم نظام ارجاع را در برخی استان‌ها تا پایان سال به‌طور کامل اجرا کنیم.

وی افزود: در گذشته فقط استان فارس دارای نظام ارجاع بود که در دوره جدید گلستان را هم به آن اضافه کردیم و شرایط نظام ارجاع در گلستان بهتر از فارس است. به هر حال اجرای نظام ارجاع باید به صورت تمام‌الکترونیک انجام شود تا مردم معطل نشوند. اگر ارجاع غیر الکترونیک باشد، مردم اذیت می‌شوند. این تجربه‌ای است که در استان فارس داشته‌ایم. در آنجا ارجاع غیر الکترونیک بود و به صورت دستی انجام می‌شد که همین موضوع مردم را معطل و اذیت می‌کرد. زیرا مردم برای یک ویزیت مجدد باید بازمی‌گشتند تا پزشک خانواده‌شان مهر کند و سپس مجددا برای ویزیت به متخصص مراجعه می‌کردند. از طرفی ساختار الکترونیک ارتباط بین ارجاع با آزمایشگاه و پاراکلینیک را تسهیل می‌کند.

جان‌بابایی ادامه داد: در حال حاضر قسمتی از این ساختار الکترونیکی اجرا شده و در گلستان نظام ارجاع به صورت الکترونیک به طور مناسبی در حال اجراست. به تدریج بعد از رفع اشکالات ارجاع در  گلستان، برای توسعه نظام ارجاع در سایر استان‌ها هم اقدام می‌کنیم. در حال حاضر بیش از ۱۰ استان در کشور آمادگی اجرای نظام ارجاع را دارند، اما ابتدا نتایج مربوط به گلستان را بررسی می‌کنیم و بعد از رفع نواقص به سمت اجرای این برنامه در سایر استان‌ها می‌رویم. امیدواریم ان‌شاءالله بتوانیم تا پایان سال جاری نظام ارجاع را در ۱۰ استان دیگر اجرا کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7