نظام سلامت

۴۰ هزار میلیارد ریال، کسری بیمه سلامت!

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری ایرنا، طاهر موهبتی شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان قزوین افزود: در حال حاضر ۴۰ میلیون بیمه شده به همراه افراد کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
وی با اشاره به جمعیت حدود ۶ میلیون نفری کشور که فاقد بیمه هستند،یادآور شد: متاسفانه بخشی از مردم تنها زمانی که نیاز به درمان داشته باشند اقدام به بیمه شدن می کنند و همین مساله باعث شده تا با توجه به رایگان بودن این نوع بیمه برای افراد نیازمند آمار دقیقی در خصوص بیمه شدگان کشور نداشته باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بدهی های این سازمان،اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال بدهی داریم که امسال ۱۰ هزار میلیارد آن از طریق واگذاری اوراق کسر خواهد شد.
این مسئول ادامه داد: همچنین براساس تبصره ۱۷ قانون بودجه مکلف شده بودیم با تجمیع اطلاعات درمانی بیمه شدگان نسبت به حذف دفترچه های بیمه در کشور اقدام کنیم و در این راستا هم اکنون این مساله در ۵۶۰ بیمارستانی دولتی به مورد اجرا گذاشته شده و افراد تنها با ارائه کد ملی می توانند خدمات درمانی خود را دریافت کنند.
به گفته وی، در حال حاضر با پرداخت بدهی های بیمه سلامت به داروخانه های کشور، این مساله به روز شده و در بیمارستان ها نیز از ۱۳ ماه به ۶ ماه کاهش یافته است.
موهبتی در خصوص رسیدگی به بیماران خاص نیز یادآور شد: مجلس شورای اسلامی برای سال ۹۷ و از محل ردیف اعتبارات بهداشت ۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال تعیین کرد اما تاکنون تامین منابع مالی آن محقق نشده و در عین حال نیز این سازمان سالانه ۱۱ هزار میلیارد ریال در این زمینه هزینه می کند
۴۰ میلیون از جمعیت ایرانیان تحت پوشش این بیمه قرار دارند که ۲۲ میلیون نفر آنان را روستاییان تشکیل داده اند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7