نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: رعایت نکردن قانون عامل اصلی کمبود بودجه نظام سلامت

به گزارش صدای پزشکان، علی نوبخت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با بیان اینکه بخش سلامت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و با جان مردم در ارتباط است گفت: به همین دلیل مقدار بودجه‌ای که به وزرات بهداشت اختصاص یافته شفاف و قابل استناد است.

وی افزود: مهم این است با در اختیار قرار گرفتن بودجه در وزارتخانه بهداشت تخصیص‌های لازم به موقع ارائه شوند و مسئولان وزارت بهداشت و بیمه‌ها قوانین را رعایت کنند.

نوبخت ادامه داد: از دلایل کم آمدن بودجه رعایت نکردن قانون است. در حال حاضرکه بودجه کمی در اختیار داریم و با همین بودجه قرار است میلیون‌ها نفر از خدمات بهره ببرند باید مسیری انتخاب کنیم که در جهان امتحان خود را پس داده باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه خدمات در کشور باید از طریق نظام ارجاع پزشک خانواده، گایدلاین‌های پزشکی و نسخ الکترونیک ارائه و فارماکوپه‌های دارویی در آن رعایت شوند.

نوبخت در ادامه افزود: این پنج حکم را ما در قانون برنامه ششم به عنوان وظیفه برای مسئولان وزارت بهداشت قرار دادیم و نظرمان این است که اگر موارد فوق‌ رعایت شوند مقدار بودجه تخصیص یافته نتیجه‌بخش خواهد بود

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7