دانش آموختگان

مستندی مبنی بر وجود ابهام در برگزاری آزمون دستیاری به ما ارائه نشده است

به گزارش صدای پزشکان برگزاری آزمون دستیاری امسال اعتراضاتی را از سوی تعدادی از شرکت کنندگان برانگیخت. تفاوت های موجود میان رتبه های شرکت کنندگان امسال با نمره های مشابه در سالهای گذشته علت اصلی این اعتراضات بوده است. ناراضیان از آزمون امسال علاوه بر برگزاری چند تجمع، اقدام به برقراری ارتباط با نمایندگان مجلس و وزارت بهداشت کردند. حالا یکی از نمایندگان مجلس پاسخ این اعتراضات را داده است، پاسخی که البته برای این گروه امیدوار کننده نیست.
به گزارش صدای پزشکان به نقل از وزارت بهداشت، سلیمان عباسی با بیان اینکه پس از طرح مشکل در چگونگی برگزاری آزمون توسط عده ای این موضوع را مورد بررسی کرده است، اظهار داشت: وقتی از عده ای که ادعای وجود ابهام و خطای احتمالی در برگزاری آزمون را مطرح می کردند، دلایل را جویا شدیم تنها به ذکر دلایل شفاهی بسنده کردند که برای ما قانع کننده نبود و ما خواهان ارائه مستندات و ادله محکم و منطقی شدیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس یادآور شد: تنها در صورتی که این عده می توانستند مستنداتی را ارائه کنند، کمیسیون با وزیر بهداشت موضوع را مطرح می‌کرد، که چون پس از گذشت مدتی هیچ تماس و پیگیری از سوی این عده صورت نگرفت، موضوع از نظر ما تمام شده است و ایرادی بر چگونگی برگزاری آزمون وارد نیست.

عباسی همچنین گفت: با توجه به پایان مهلت مقرر برای اعتراض و ارائه مستندات ما از این عده خواستیم اگر اسنادی دارند ارائه کنند که از روز سه شنبه هیچ سندی ارائه نکرده و موضوع را پیگیری نیز نکرده اند.

وی خاطر نشان کرد: ادعای درخواست ابطال آزمون به این سادگی ها امکانپذیر نیست و مراجع ذیصلاح بسیاری در مراحل برگزاری آزمون نظارت دارند و نمی‌توان به سادگی این مسئله را مطرح کرد.

عباسی با تاکید بر رعایت تمام استانداردها و نکات امنیتی در برگزاری آزمون عنوان کرد: ما به عنوان نماینده به اندازه کافی به عده‌ای معترض فرصت دادیم تا ادله خود را ارائه کنند و نظر به عدم ارائه حتی یک مورد مستند در این خصوص از نظر ما آزمون در سلامت کامل برگزار شده و خطایی بر آن وارد نیست.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7