دانش آموختگان

شروط جدید پذیرش در آزمون دستیاری: تایید اخلاقی و بالینی بوسیله دانشگاهها

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا معاون آموزشی وزیر بهداشت، شروط جدید وزارت بهداشت برای متقاضیان شرکت در آزمون دستیاری از سال آتی را توضیح داد.

دکتر باقر لاریجانی در حاشیه مراسم تقدیر از رتبه‌های برتر چهل‌ودومین دوره آزمون رشته‌های پزشکی در جمع خبرنگاران گفت: درباره آزمون‌های سال آینده برنامه‌ریزی کامل شده است و هفته آینده اطلاعیه آن اعلام می‌شود. براساس این برنامه‌ریزی به دانشگاه‌ها اختیار داده شده که افرادی که می‌خواهند معرفی کنند از لحاظ اخلاقی و بالینی مورد ارزیابی قرار دهند و تنها کسانی که این صلاحیت‌ها را دارا باشند می‌توانند از دانشگاه‌ها معرفی شوند.

وی ادامه داد: همچنین در سال آتی نمرات معدل دانشگاه و امتحانات را تراز می‌کنیم، اما تنها از اثر مثبت آن استفاده می‌کنیم؛ یعنی کسانی که نمره یکسان می‌گیرند وقتی می‌خواهند انتخاب رشته انجام دهند به نمرات امتحانی آنها که تراز شده مراجعه می‌کنیم و در صورتی که به نفع‌شان باشد، از آن استفاده خواهیم کرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد: اثر مثبت حدود ۱۵ درصد نمرات پیش‌کارورزی و معدل دانشگاهی افراد، می‌تواند در انتخاب رشته آنها تاثیرگذار باشد.

اعتباربخشی بیمارستان‌های آموزشی از امروز
لاریجانی همچنین درباره اعتباربخشی بیمارستان‌های آموزشی گفت: اعتباربخشی بیمارستان‌های آموزشی امروز به همه بیمارستان‌های کشور اعلام می‌شود و بیمارستان‌هایی که آموزش پزشکی دارند، لازم است اعتباربخشی را لحاظ کنند. آنها می‌توانند در چند ماه آتی خود ارزیابی کرده و در ماه آخر سال ارزیابی آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی متذکر شد: البته این اعتباربخشی تنها برای بیمارستان‌هایی است که آموزش پزشکی و تخصصی دارند. برای سایر بیمارستان‌ها که رده‌های پایین آموزش مانند پرستاری و پیراپزشکی را دارند، اطلاعیه تنها جهت اطلاع آنها ارسال می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با اشاره به مشکلات بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: ساخت پنج بیمارستان آموزشی در سال جاری جزو برنامه‌های دانشگاه آزاد است. همچنین تمام رشته‌های آنان مورد بررسی قرار گرفته و جاهایی که نواقصی داشته خواسته شده نقص خود را در زمانبندی مناسب برطرف کنند.

لاریجانی درپایان درباره مشکلات بیمارستان قشم دانشگاه آزاد اظهار کرد: بیمارستان قشم در حال فعال‌تر شدن و تجهیز شدن است و قراردادهایی بین بیمارستان بندرعباس و قشم دانشگاه آزاد طراحی شده و امیدواریم مشکلات آنها حل شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

7 نظر برای مطلب "شروط جدید پذیرش در آزمون دستیاری: تایید اخلاقی و بالینی بوسیله دانشگاهها"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
کیا
Guest
هر روز یک تغییر! صلاحیت بالینی و اخلاقی دیگه چه صیغیه هست؟؟ پزشکی که از دانشگاه با مدرک پزشکی عمومی فارغ التحصیل شده و در حال حاضر در طرح یا مطب یا بیمارستان مشغول امر خطیر ویزیت و درمان بیماران است و بطور مستقیم مسئول جان انسان ها می باشد و یا پزشک شرکت کننده دوره ۴۲ دستیاری که با وجود نمره خوب یا متوسط انتخاب رشته نخواهد کرد از امروز حق شرکت در آزمون دستیاری را ندارد و می بایستی صلاحیت علمی و اخلاقی اش مجددا توسط دانشگاه ها آنهم فقط برای کسب اجازه شرکت در آزمون دستیاری سنجیده… بیشتر
مهدي
Guest

واقعا مایه تاسف است.این یعنی گسترش پارتی بازی در رشته پزشکی.
مشخص است که دانشگاه ها صلاحیت چه افرادی را تایید میکنند.

رضا
Guest

اول برید صلاحیت تایید کنندگان را تایید کنید بعد کار را به آنها بسپارید. من فقط بخاطر اینکه در مقاله خودم اسم یک استاد را که هیچ نقشی در نوشتن مقاله نداشت نیاورده بودم تهدید به پاس نشدن آن درس شدم حال این استاد با اخلاق می خواد امثال من را تایید کند واقعا متاسفم برای سیاست گذارهای وزارت بهداشت

سعید
Guest

اگر ملاک معدل و صلاحیت دوره اینترنی و پزشکی باشد یکی از ایرادات وارده آن است که دانشجویان بجای کار بالینی از کشیکها طفره رفته و فقط وقت خود را به مطالعه اختصاص نیدهند.

trackback

[…] تاریخ ۱۲ خرداد ۹۴ دکتر لاریجانی بعنوان معاونت آموزشی در مورد تاثیر سوابق تحصیلی به صراحت سخن گفت. وی در در حاشیه مراسم تقدیر از […]

trackback

[…] تاریخ ۱۲ خرداد ۹۴ دکتر لاریجانی بعنوان معاونت آموزشی در مورد تاثیر سوابق تحصیلی به صراحت سخن گفت. وی در در حاشیه مراسم تقدیر از […]

wpDiscuz
Powered by Themes24x7