نظام سلامت

نباید درد مردم را با سیاست پاسخ داد

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری ایلنا، مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بازدید از چهارمین نمایشگاه ایران فارما و سومین نمایشگاه کتب علوم پزشکی، دارویی (دانشگاهی)  و دومین نمایشگاه رسانه های سلامت محور ضمن عرض تسلیت حادثه تروریستی اهواز بیان کرد: ما باید خودمان را بشناسیم که چه پتانسیل ها  و چه توانایی هایی داریم. تاکنون کجا بودیم و حالا می‌خواهیم کجا برویم. هر سازمانی برای خود چشم اندازی دارد، مبنی بر اینکه می‌خواهد کجا برود و برای آن نقشه راهی تعیین کرده است.

او ادامه داد: با شرایطی که امریکا برای کشور ما به وجود آورده می‌خواهد بحران ایجاد کند. وقتی بدلیل تحریم همه راه ها برای تامین دارو بسته شود همه گروه های مردم آسیب می بینند بنابراین آمریکا حق ندارد دم از انسانیت بزند.

او تاکید کرد: وظیفه دانشگاه ها و صنعت این است که از این تهدید و فرصت استفاده و روی پای خود ایستادن را تمرین کنند ما توان تولید کردن را نداشتیم و تحریم های اولیه به ما یاد داد تولید کنیم تحریم های بعدی هم باید به ما یاد بدهند تمرین کنیم تا نیازی به دیگران نداشته باشیم دیگرانی که بویی از انسانیت نبرده اند.

پزشکیان افزود: آمریکا اگر در جنگ ها پایگاه های نظامی را بمباران می‌کند حالا با تحریم مردم بی گناه را بمباران کرده است. نباید درد مردم را با سیاست پاسخ داد و درد آنها را نباید سیاسی کرد. وظیفه دولت دانشگاه و صنایع است که در این شرایط گام بردارند. در این بحران باید نیازهای اساسی را ببینیم و کمک کنیم شرکت های ما با قدرت تولید کنند. ما هم پشت آنها هستیم.

وی ادامه داد: الان زمانی است که همه ارگان ها باید در خصوص بهداشت و درمان پاسخگوی نیاز مردم باشند. این ظالمانه است که به مردم به این جهت فشار بیاید.

او در پایان تاکید کرد: ما در مجلس حاضریم وقت و بی وقت کمک کنیم و نگذاریم صنعت ما با مشکل مواجه شود. اگر این مشکل پیش بیاید مردم در این میان قربانی می شوند که هیچ گناهی ندارند. دارو و غذای مردم نباید تحریم شود زیرا مردم هیچ تقصیری ندارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7