سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

بازنشستگان از نظام پزشکی می روند

نائب رئیس شورای عالی نظام پزشکی گفت: افرادی که طبق مصوبه شورای عالی نظام پزشکی مبنی بر منع بکارگیری بازنشستگان در این سازمان مشغول به کار هستند، از نظام پزشکی می روند.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، عزت الله گل علیزاده افزود: سازمان نظام پزشکی تابع قانون مدیریت خدمات کشوری نیست ولی خود شورای عالی نظام پزشکی قبل از مصوبه اخیر مجلس، مصوبه ای داشت که بکارگیری بازنشستگان را در این سازمان ممنوع کرده است.
نمایندگان در جلسه علنی دوم مرداد ۹۷ طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را با ۱۹۴ رأی موافق تصویب کردند که بر اساس این طرح بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی به استثنای روسای قوا، معاون اول رئیس جمهوری، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهوری ممنوع است.
گل علیزاده درباره تعداد افرادی که در سازمان نظام پزشکی مشمول این قانون می شوند، اظهار داشت: اینکه چه تعداد از افراد شاغل در سازمان نظام پزشکی در کشور مشمول مصوبه منع بکارگیری بازنشستگان هستند، بنده آمار دقیقی ندارم اما در سازمان مرکزی نظام پزشکی پنج تا ۶ نفر بازنشسته هستند.
وی خاطرنشان کرد: البته اکنون تعدادی از بازنشستگانی که در سازمان نظام پزشکی فعالیت دارند، از این سازمان حقوق دریافت نمی کنند. در دوره قبل از مجموع ۶ معاونت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی، فقط دو معاون از این سازمان حقوق دریافت می کردند. در دوره اخیر هم دو معاون از سازمان نظام پزشکی حقوق دریافت می کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7