اقتصاد سلامت نظام سلامت

عدم دریافت فرانشیز از بیماران SMA

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از ایسنا، دکتر مهدی شادنوش در حاشیه جلسه با نمایندگان بیماران SMA، با اشاره به اینکه بیماری SMA کمتر شناخته شده است، افزود: وزارت بهداشت در راستای حمایت از این بیماران در حال تدوین برنامه های خاص است.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با نمایندگان خانواده های بیماران SMA در هفته‌های گذشته افزود: این جلسه فرصت مناسبی بود تا نمایندگان خانواده های بیماران SMA در کنار متخصصین این بیماری، مشکلات و انتظارات خود را بیان کنند تا بتوانیم مسیر و برنامه مناسبی برای کاهش مشکلات این بیماران تدوین کنیم.

شادنوش بیان کرد: در حال حاضر، کمیته تخصصی SMA در وزارت بهداشت تشکیل شده است و در حال تدوین راهنماهای بالینی و بسته های خدمتی برای بیماری SMA در تیپ‌های مختلف هستیم و امیدواریم در هفته‌های آینده نهایی و ابلاغ شوند.

بنا بر اعلام وبدا، رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به تاکیدات وزیر بهداشت بر حل مشکلات این بیماران، گفت: اقدامات کوتاه مدت درباره حمایت از این بیماران صورت گرفته و یکی از اقدامات برای حمایت از این بیماران،  عدم دریافت ۱۰ درصد فرانشیز به هنگام دریافت خدمات از بیمارستانها است.

شادنوش در پایان گفت: امیدواریم با همکاری نمایندگان خانواده‌های بیماران SMA، تدوین و اجرای سایر برنامه‌های حمایتی از این بیماران را تسریع کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7