سیاست گذاری سلامت صنفی

تعرفه پزشکان با میزان تورم متناسب نیست

رئیس انجمن ارتوپدی ایران گفت: در طرح تحول سلامت تعرفه پزشکان متناسب با میزان تورم کشور در نظر گرفته نشده است.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، محمد رازی رئیس انجمن ارتوپدی ایران در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص وضعیت پزشکان در طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: متأسفانه پزشکان جوان این مرز و بوم غیر عادلانه و به زور به نقاط دور دست فرستاده می‌شوند که معمولا تعرفه این افراد بسیار پایین و با تأخیر چند ماهه پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: تغییر تعرفه پزشکان در طرح تحول سلامت متناسب با میزان تورم نیست و پزشکان کارانه و طلب خود را با تأخیر چند ماه دریافت می‌کنند و همین مسئله باعث بروز مشکلات متعددی از جمله محدودیت‌های مالی برای پزشکان و به خصوص فارغ التحصیلان جوان این رشته می‌شود.

رئیس انجمن ارتوپدی ایران تأکید کرد: افرادی که در شغل آزاد مشغول به کار هستند خدماتشان را در قبال تغییرات قیمت ارز به فروش می‌رسانند ولی دریافتی پزشکان در طرح تحول نظام سلامت متناسب با نوسانات قیمت ارز نیست حتی دولت تعرفه بخش خصوصی را مانند بخش دولتی تعیین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه میزان تعرفه متناسب با زحمت یک پزشک با توجه به مدت زمانی که برای تحصیل وقت گذشته نیست، افزود: در جریان طرح تحول نظام سلامت، تعرفه پزشکان ارتوپد بسیار پایین اما انتظارات و توقع بالاست و از پزشکان ارتوپد و حتی سایر گروه‌های پزشکی انتظار می‌رود کارهای بدون نقص انجام دهند.

رازی ادامه داد: طی چند ماه اخیر به دلیل نوسانات قیمت ارز مشکلاتی برای ترخیص تجهیزات پزشکی در حوزه ارتوپدی ایجاد شده بود و شرکت‌ها توانایی ترخیص کالا را از گمرک نداشتند.

وی اضافه کرد: وقفه چند ماهه در ترخیص کالا باعث بروز کمبود تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها شده بود و همین مسئله سبب شده تا سلامتی بیماران به دلیل برخی کمبود‌ها به خطر بیفتد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7