اقتصاد سلامت نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت مجلس: تصمیمات حوزه درمان متناسب با شرایط اقتصادی نیست

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از فارس،‌همایون یوسفی در مورد انتشار خبری مبنی بر تصویب سند درمان کشور که به نقل از وزیر بهداشت برای جلوگیری از پارتی بازی‌ها ایجاد شده است، اظهارداشت: تصویب سند در هر برنامه کشوری می‌تواند راهبردهای نیل به اهداف تعیین شده را بهتر مشخص کند و یکی از موضوعات مهمی که در حوزه درمان هم وجود دارد، این است که، بسیاری از تصمیماتی که اتخاذ می‌شود، متناسب با شرایط اقتصادی و اجتماعی کنونی نیست.

بی‌توجهی به ساماندهی نظام تعرفه‌گذاری اقتصاد سلامت را دچار مشکل می‌کند

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از این تصمیمات در مورد نظام تعرفه‌گذاری صورت گرفته که اگر به این موضوع توجه نکنیم، مطمئنا اقتصاد سلامت دچار مشکل می‌شود و در پی آن هم میزان خدمات‌دهی در این حوزه کاهش پیدا می‌کند و هم مشاغلی که در این حوزه وجود را به شدت تهدید می‌کند.

یوسفی یادآور شد: به نظر می‌رسد تهیه سند درمان کشور منوط بر اینکه به طور دقیق و کارشناسانه صورت گرفته باشد، می‌تواند به استحکام بیشتر حوزه‌های مختلف سلامت کمک کند.

نظام تعرفه‌گذاری باید به طور اساسی مورد بازنگری قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، در رابطه با تاثیر ایجاد سند درمان کشور در ایجاد ثبات در بازار دارو و تجهیزات پزشکی، تصریح کرد: ایجاد سند درمان کشور ممکن است باعث شود که نظام تعرفه‌گذاری به طور اساسی مورد بازنگری قرار گیرد، از سوی دیگر باید به این نکته هم توجه کنیم که صنعت پزشکی و سلامت وابسته به تامین تجهیزات است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر برای کنترل قیمت‌ها در حوزه تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات به سرعت تدبیری اندیشیده نشود، قطعا به اقتصاد سلامت به طور جدی آسیب خواهد رساند و می‌تواند مشکلات مهمی را برای سلامت مردم ایجاد کند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7