نظام سلامت

رئیس سازمان نظام پزشکی: ۱۰۵ میلیون تومان صرف ترجمه کتاب تعرفه‌ها شده است

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: ترجمه کتاب تعرفه‌های پزشکی به صورت کامل انجام شده و پس از طی کردن مراحل قانونی در اختیار پزشکان قرار خواهد گرفت.

به گزارش صدای پزشکان، به نقل از خبرگزاری فارس، ایرج فاضل رئیس سازمان نظام پزشکی در حاشیه چهاردهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم تهاجمی و درون بین در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین پیگیری‌های سازمان نظام پزشکی درباره کتاب تعرفه‌های پزشکان توضیح داد: این کتاب به صورت کامل ترجمه شده است و تمام تلاش خود را برای یک تعرفه‌گذاری عادلانه به کار گرفته‌ایم.

وی افزود: این کتاب تنها کتاب مورد تائید جامعه پزشکی است و پس از اجرایی شدن پزشکان از این تعرفه‌ها استفاده می‌کنند. در کتاب قبلی در برخی از قسمت‌ها مشکلاتی وجود داشت و تعرفه‌های برخی رشته‌ها به صورت ناعادلانه‌ای بالا بود که ما تلاش کردیم عدالت تعرفه‌ای را اجرایی کنیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه حدود ۵ ماه از درخواست سازمان نظام پزشکی از وزارت بهداشت برای اجرایی شدن این کتاب می‌گذرد، گفت: متاسفانه تاکنون مسئولان وزارت بهداشت پاسخ شفافی در زمینه اجرای این کتاب را به ما نداده‌اند.

فاضل تصریح کرد: ما در زمینه اجرای این کتاب از شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم اما ظاهرا مسئولان اشتیاقی به اجرای آن ندارند.

وی در خصوص هزینه صرف شده برای ترجمه این کتاب گفت: مبلغ ۱۰۵ میلیون تومان برای ترجمه کتاب کالیفرنیا ثبت شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی در پایان گفت: کتاب تعرفه‌گذاری تا مراحل قانونی خود را طی نکند قابل انتشار نبوده و لازم است این کتاب به تصویب شورای عالی بیمه، سازمان برنامه و بودجه و هیأت دولت برسد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7