دانش آموختگان

مشکل تایید مدرک پزشکان ایرانی در آمریکا با رایزنی دکتر ظریف حل شد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وزارت بهداشت، حسن قاضی زاده هاشمی امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم ساخت هزار تخت بیمارستانی توسط ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) در جمع خبرنگاران گفت: در مورد مشکل ایجاد شده برای مدرک پزشکان ایرانی در آمریکا که هفته پیش اعلام شد، آقای ظریف وارد مذاکره با مقامات آمریکایی شد و توانست در کمترین زمان ممکن این مشکل را حل کند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره تعداد پزشکان ایرانی مقیم آمریکا گفت: زیاد نیستند و بر اساس آماری که من داریم کمتر از ۲۰۰ نفر هستند البته کسانی که هر سال در امتحان maching شرکت می کنند بیشتر هستند که خوشبختانه مشکل حل شد.

وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بالاخره نظارت بر تعرفه با نظام پزشکی است یا وزارت بهداشت ادامه داد: ما را با نظام پزشکی درگیر نکنید، بالاخره قانون مشخص است و مفسر قانون هم من نیستم و مشخص است که کیست، کار درست این است که هر کدام مسئولیت و وظیفه قانونی ما را انجام دهیم و به دیگران حواله نکنیم.

وی گفت: در مورد صحبتهای من نیز باید بگویم که من فقط یک پیش بینی کردیم و تذکر دادم و این رسانه‌ها بودند که حاشیه سازی کردند وگرنه ما با نظام پزشکی همکاری خوبی دارم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7