یادداشت

این روزها را به خاطر بسپار

نظرات نویسندگان مهمان لزوما بازتاب دهنده نگاه صدای پزشکان نیست

بیست و پنجمین نوروز از زمان ورود ما به بوستان طب از راه می رسد . یکی از بیماران عزیزم را پس از جراحی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست دادم ، شوربختانه هیچ پاسخ درمانی نداشت و نتیجه ازمایش پس از فوت ایشان اماده شد . با توجه به اینکه هنگام جراحی و تا چند روز پس از ان هیچگونه علایمی نداشت ما اصول حفاظت و پیشگیری را برای خودمان رعایت نکردیم و حالا می اندیشم که شاید کتاب زندگی من با فصل کرونا به اخر برسد .
هم وطن خوبم . روزهای بسیار سخت و پرکاری بر همکاران ما و پرستاران عزیز که همواره با فداکاری ،شریک ما در فرایند درمان و مراقبت از شما بوده اند می گذرد . ما هر روز روبروی دردهای شما استوار ایستاده بودیم . ویروس ها ، شب بیداری ها و شدیدترین تکانه ها همیشه بوده اند و همکاران من در نبرد شبانه روزی با درد و اندوه و ناتندرستی شما از جان و جوانی خویش گذشته اند . حالا برخی یاران و همراهان ما برای اینکه شما بهار دیگری را تندرست ببینید از شاخه های عشق و دانش ارام و سربه زیر به خاک خزان افتاده اند و باقی همچنان با تمام توان به این جنگ نابرابر با نیستی ادامه می دهند و پیروز خواهند شد همان طور که اهریمن و نااگاهی همیشه در مقابل دانش و تلاش در نهایت در هم شکسته است .اما هم وطن اگاه باش که طبیبانی که امروز ستایش می کنی همانی هستند که هر روز در رسانه ها به تازیانه های نادانی و تعصب می نواختید . این ها همان طبیبان و حکیمانی هستند که در مراکز درمانی در برابر درد اورترین اهانت ها و دشنام های برخی از همین مردم نجیبانه سکوت کرده بودند در حالی که از عمر خویش برای سلامتی ایشان و عزیزانشان می کاستند .انها باید دست رنج مادی تلاششان را یک سال بعد دریافت می کردند و شبانه روز نقد های غیر مشفقانه برخاسته از کوته بینی و بخل را تحمل می کردند ،گرچه طبابت مثل هر کار انسانی دیگری هیچگاه خالی از خطا و بداقبالی نبوده است و گوهر دانش و هنر همواره برای بالیدن به تراش نقد نیازمند است.
همکاران من به راه پر سنگلاخی که امده اند افتخار می کنند و ناملایمات نو و کهنه برایشان عادتی روزمره است . نیازی هم به کلیپ ها و متن های مبالغه آمیز ندارند چه ایشان با خدایشان پیمان بسته اند که تا تاراندن مرگ و نیستی دیده اسایش بر هم ننهند و این خود رضایتی غیر قابل توصیف است که به جز برای اهلش گفتنی نیست .اما شما هم نوع عزیزتر از جان ، این روزها را به خاطر بسپار و به فرزندانت هم بیاموز ؛ که روزهایی را دیدی که سخن بزرگ ترین جوانمردان بر تارک زمان می درخشید که تا ابد علم از ثروت بهتر است و به شرافت نزدیک تر.

درباره نویسنده

مازیار کرم نژاد

پزشكي عمومي دانش اموخته ٨٠ تهران ، دانش اموخته تخصص جراحي ٨٩ تهران / فوق تخصص جراحي قلب و عروق مركز قلب تهران٩٧ ، رتبه اول بورد فوق تخصصي 98
هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي دزفول

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین نظر
جدیدترین نظر نظر با بالاترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محمد فریوری
محمد فریوری
4 سال قبل

داشتن چنین پزشکان دلسوز و فداکاری مثل شما افتخاریست برای ما و جامعه
سپاس از زحمات بی کران شما

Hamid
Hamid
4 سال قبل

قدر پزشکان را باید دانست بخصوص شما آقای دکتر کرم نژاد

محمد پویافر
محمد پویافر
4 سال قبل

با سلام و درود خدمت استاد بزرگ و دوست عزیزم دکتر مازیار کرم نژاد عزیز که همکاری در کنار شما در سنگر علم دانش برای این حقیر هم افتخار هست هم کلاس درس البته نه فقط علم پزشکی بلکه درس اخلاق ،انسانیت و از خودگذشتگی امیدوارم که سالیان سال سالم و تندرست در جهت خدمت به بیماران تلاش کنید و ما نیز در کنار شما افتخار خدمت رسانی داشته باشیم

ناشناس
ناشناس
4 سال قبل

 صمیمی تر از آنی که دلم می پنداشت
دل تو با همه ی آینه ها نسبت داشت
این خدا بود که از روز ازل بر دل تو آیه ی روشنی از عاطفه و عشق گذاشت
تو همان ساده ی سرسبز نجیبی که خدا در بین دل پاکت صدف آینه کاشت
ای پری وار ترین
ارچه خداوند ترا با همه ی پاک ولی

جز ملائک نگذاشت؟

Powered by Themes24x7