یادداشت

نه هر درخت تحمل کند جفای خزان، غلام همت سروم که این قدم دارد

امروز نمی خواهم از مشقت ها و خستگی های همکارانم در این روزگار سخت بگویم. نمی خواهم از ناملایمتی ها و بی مهری ها علیه پزشکان سرزمینم گلایه کنم. نمیخواهم از بی کفایتی مسئولینی بگویم که در این جنگ نابرابر با همه گیری کرونا نه تنها زخم بر جان کادر درمان زدند که هربار نمکی هم بر زخم جانشان پاشیدند. امروز می خواهم از امید بگویم؛این آخرین سرمایه ی انسانی، که تا روز مرگمان زنده میماند و هربار جوانه ای می شود و‌ از زیر آوار سربر می آورد. امروز اگر امیدوارتر از دیروز نباشیم سرنوشتی جز افسردگی و نیستی در انتظارمان نیست. این بذر را در دلهایمان تازه نگه داریم تا روزی که ببالد و درختی تنومند گردد.
روز پزشک را تبریک می گویم به همه همکارانم؛آنان که ماندند تا بسازند و آنان که رفتند تا نبازند. پزشکانی که در خانه های بهداشت دورافتاده ترین روستاهای این سرزمین تا اورژانس های بزرگترین بیمارستان های کشور دغدغه ای جز سلامت بیماران و مرهم نهادن بر آلام دردمندان ندارند.آنان که با بهبود بیمارشان میخندند و با رنج او می گریند. پزشکانی که نشان دادند درمان بیماران نه از سَر وظیفه که از سِرّ عشق است.
کرونا آزمونی بود برای راستی آزمایی ایثار پزشکان،برای آزمایش پایبندی به قسم مقدسشان.به راستی که از این آزمون بزرگ سربلند بیرون آمدند و بیشترین جان ها را فدای این آرمان و قسم خود کردند.
روز پزشک زادروز ابن سینای بزرگ است. او که علم را ارج مینهاد و روش علمی را پاس می داشت. پزشکان این مرز و بوم نیز راه او را پیش می گیرند تا این علم پیشرو در کشورمان آلوده به آفت خرافات و شبه علم نشود. به امید روزی که مردم داغدیده سرزمینم در کنار کادر درمان جشن پیروزی عقل بر جهل و علم بر خرافه را بگیرند.

درباره نویسنده

امیررضا شعبانی

اميررضا شعباني
دستيار تخصص چشم پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7