آموزشی

پایان شهریور آخرین مهلت خودارزیابی بیمارستان های آموزشی

معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای از روسا و معاونین دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواست تا روند خودارزیابی بیمارستان­های آموزشی را با برنامه­ ریزی منظم تا پایان شهریور سال جاری به پایان رسانند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا از معاونت آموزشی وزارت بهداشت، باقر لاریجانی افزود: دستورالعمل اعتباربخشی آموزشی بیمارستان های آموزشی طی نامه ای به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد.

وی با اشاره به نقش بیمارستان های آموزشی در ارتقای آموزش های بالینی اظهارداشت: در کشورهای مختلف به منظور رصد فعالیت های بیمارستان های آموزشی و ارزیابی عملکرد این نهادها، ساز و کارهای گوناگونی اندیشیده شده است که هرکدام با الگوهای مختلف سعی در ارزیابی و ارتقای استانداردهای آموزشی و کیفیت خدمات دارند.

لاریجانی با بیان اینکه یکی از مهم ترین این الگوها نظام اعتبار بخشی آموزشی بیمارستان های آموزشی است گفت:به دنبال اجرای برنامه اعتباربخشی درمانی بیمارستان ها و از سوی دیگر با توجه به ملاحظات آموزشی قابل توجه دربیمارستان ها درکنار فعالیت های درمانی، دستورالعمل اعتباربخشی آموزشی بیمارستان های آموزشی در حوزه معاونت آموزشی تدوین ودر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشورمصوب شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: استانداردهای اعتباربخشی درمانی به عنوان پایه اعتباربخشی لحاظ شده است و استانداردهای ابلاغی از سوی معاونت آموزشی بیان کننده شرایط لازم جهت ورود و یا ادامه فعالیت آموزشی بیمارستان ها است.

وی اظهار داشت: انتظار این است که الزامات اجرایی سازی این دستورالعمل با توجه به شرایط بومی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور مشخص و خودارزیابی بیمارستان های آموزشی به عنوان گام نخست برنامه در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور صورت پذیرد.

لاریجانی با بیان اینکه الگوی ارزیابی بیرونی برنامه پیاده سازی اعتباربخشی آموزشی به زودی ابلاغ خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که اجرای این برنامه گامی در راستای ارتقا آموزش بالینی کشور باشد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7