پزشکان عمومی

شاگردان ممتاز پزشکی بدون امتحان برای تخصص طب سنتی پذیرش می شوند

طب سنتی

دبیر هیات ممتحنه و ارزشیابی طب سنتی کشور گفت: شاگردان اول تا دهم دانشکده های پزشکی کشور بدون امتحان در رشته تخصصی طب سنتی پذیرش می شوند.

به گزارش صدای پزشکان دکتر عبدالله بهرامی روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این موضوع یکی از مصوبه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد که به تازگی تصویب شده است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۱۱ دانشکده طب سنتی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور دایر است.

به گفته وی، چهار دانشکده در تهران و بقیه در دانشگاههای علوم پزشکی مشهد ، شیراز ، اصفهان ، یزد ، کرمان ، بابل و تبریز استقرار دارند.

وی با بیان اینکه اکنون ۱۴۰ پزشک متخصص طب سنتی در سطح کشور فعال هستند، افزود: برای پاسخگویی به نیازهای مردم بین چهار تا پنج هزار پزشک متخصص طب سنتی بایستی در سطح کشور فعالیت داشته باشند.

وی اقبال عمومی  را گسترده دانست و گفت: وقتی تعداد پزشکان طب سنتی به میزان کافی باشد، مردم برای دریافت خدمات به سمت افراد غیر متخصص مراجعه نمی کنند.

به گفته وی، طبق قوانین وزارت بهداشت تمام افرادی که در حیطه طب سنتی فعالیت می کنند باید پزشک باشند.

رشته طب سنتی در سال ۱۳۸۶ در کشور راه اندازی و تبدیل آن به مقطع دکتری تخصصی PhD در سال ۱۳۸۷ انجام شد. پس از آن دانشکده های طب سنتی در کشور یکی پس از دیگری تاسیس شدند، به طوریکه دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مهرماه سال ۱۳۸۹ با ظرفیت سه دانشجو کار خود را آغاز کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7