صنفی

آیین نامه انجمن های علمی دانشجویی دانشگاههای پزشکی ابلاغ شد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا آئین‌نامه انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور که به توشیح وزیر بهداشت نیز رسیده است، توسط معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به رؤسای دانشگاه‌ها جهت اجرا ابلاغ شد. در راستای قانون برنامه پنجم توسعه و به منظور حمایت و ترویج فرهنگ و اخلاق علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند و فراهم آوردن زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌های جمعی علمی و کارگروهی، افزایش مهارت‌های عملی و همچنین بهره‌گیری از توانمندی و خلاقیت آنان در تحقق پیشرفت علمی و نهضت تولید علم و جنبش نرم‌افزاری و ایجاد کارآفرینی، انجمن‌های علمی دانشجویی در عرصه‌های مختلف دانش سلامت با حمایت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طبق مفاد آیین نامه انجمن‌های علمی دانشجویی تشکیل می‌شوند و به فعالیت می‌پردازند.

این آئین‌نامه که در پنج فصل و ۲۵ ماده تهیه و تدوین شده و به توشیح وزیر بهداشت رسیده است توسط دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور جهت اجرا ابلاغ شد.

در فصل اول این آیین‌نامه تعاریف، اهداف و کلیات شرح داده شده است. در فصل دوم ضوابط تشکیل و صدور مجوز انجمن علمی دانشجویی قید شده و فصل سوم به شرایط و ضوابط نظارت بر فعالیت انجمن علمی دانشجویی اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دانشگاهیان وزارت بهداشت می‌توانند نحوه طرح و رسیدگی به شکایات و تخلفات انجمن‌های علمی دانشجویی را در فصل چهارم این آیین‌نامه مطالعه نمایند و آخرین فصل این آیین‌نامه به مراجع ذی‌صلاح ابلاغ، اجرا و تفسیر آیین نامه اشاره شده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "آیین نامه انجمن های علمی دانشجویی دانشگاههای پزشکی ابلاغ شد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
Mohsen Rostami
Guest

این خبر، یک لینک به متن آیین نامه رو کم داره ها…

wpDiscuz
Powered by Themes24x7