نظام سلامت

وزیر بهداشت: افزایش سیاه‌نمایی‌ها نسبت به مسئولان در سال انتخابات مجلس

وزیر بهداشت با اشاره به بالا رفتن سطح توقعات در سال منتهی به انتخابات مجلس گفت: در این شرایط گاهی سیاه‌نمایی‌هایی نسبت به ناکارآمدی نمایندگان، دولت‌ و ارکان نظام صورت می‌گیرد تا کسی نسبت به فردی برتری پیدا کند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری فارس از کاشان، حسن قاضی‌زاده‌هاشمی امشب در دیدار با نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت در سه دهه اخیر اظهار داشت: به دلیل تفاوت نگاه‌ها در دولت‌های مختلف و میزان اولویت این حوزه با وجود اقدامات گسترده شاهد کمبودهایی نیز در حوزه سلامت بوده‌ایم.

وی، به شرایط کشور در دوران جنگ و پس از آن اشاره کرد و افزود: در آن دوران به دلیل آنکه زیرساخت‌ها آسیب دیده بود و پس از آن باید امر نوسازی و بازسازی شهرها صورت می‌گرفت شاهد شرایط متفاوت در طول این سال‌ها در حوزه سلامت و درمان بودیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه سلامت جزء اولویت‌های دولت است، گفت: البته در زیرساخت‌ها مشکلاتی وجود دارد و بعضا در توزیع منابع شاهد نیستیم به عنوان مراکز شهرها از توجه بیشتر مسئولان نسبت به مردم حومه شهر برخوردار بوده‌اند.

قاضی‌زاده‌هاشمی با تأکید بر پیشگامی کاشان در عرصه خدمات پزشکی عنوان کرد: اکنون شاهد هستیم با وجود نیاز کاشان به حدود یک‌هزار و ۴۰۰ تا یک‌هزار و ۵۰۰ تخت اما حدود ۹۰۰ تخت داریم که بخش عمده آن فرسوده است.

وی با بیان اینکه شرایط دولت در سال جاری سخت است، گفت: امسال به جهت آنکه انتخابات مجلس را در پیش داریم و معمولا در این انتخابات سطح توقعات بالا رفته و گاهی اوقات سیاه‌نمایی‌هایی نسبت به ناکارآمدی نمایندگان، دولت‌ و ارکان نظام صورت می‌گیرد تا کسی برتری نسبت به فردی پیدا کند.

این مسئول تأکید کرد: در انتخابات اخلاق که محور جامعه اسلامی باید قرار گیرد به حاشیه رانده می‌شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی، کاهش قیمت نفت را به عنوان یکی از موانع موجود دانست و گفت: در زمینه ورود منابع کشور با وجود تمام هیاهوی موجود نیز با دشواری بیشتری نسبت به گذشته مواجه هستیم.

وی کمک خیرین و تعامل مسئولان دستگاه‌های مختلف را در رفع موانع کارساز و نتیجه‌بخش دانست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای افتتاح چند پروژه عمرانی در حوزه بهداشت و درمان به کاشان و آران و بیدگل سفر کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7