پزشکان عمومی متخصصین

دکتر نوبخت: با جامعه پزشکی برخورد ناشیانه نکنید

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهردکتر علی نوبخت، دبیر مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران، در نشست مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران که در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد، افزود: اگر در جامعه پزشکی ناهنجاری وجود دارد، خود جامعه پزشکی می تواند از درون پالایش کند. هر انجمن پزشکی می تواند، بر پزشکان خود نظارت کند و رعایت اخلاق و حقوق را نهادینه کند.

وی ادامه داد: امروز هم تفاهمنامه ای بین مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران و سازمان نظام پزشکی امضا می شود و دکتر زالی به عنوان رئیس سازمان نظام پزشکی بخشی از اختیارات این سازمان را برای نظارت بر جامعه پزشکی به دکتر ایرج فاضل که فرد مورد وثوق جامعه پزشکی و رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران است واگذار می کند تا خود جامعه پزشکی و انجمن ها از درون مشکلات و ناهنجاری ها را بر طرف کنند و نشان دهند که نیازی به قیم ندارند.

وی گفت: بنابراین اعلام می کنیم که با جامعه پزشکی ناشیانه برخورد نکنید، اما متاسفانه نجواهایی می شنویم که احساس خطر می کنیم.

نوبخت افزود: چنین برخوردی با پزشکان حتی در دولت های گذشته نیز نبود چه برسد به این دولت که دولت تدبیر و امید است، این درست نیست که خدای نکرده به جامعه پزشکی توهین شود و بگویند اختیارتان را می گیریم، شما این قدرت را از کجا آورده اید که اختیار قانونی را بگیرید.

دبیر مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران گفت: ما امروز با تفاهمنامه ای که با سازمان نظام پزشکی امضا می کنیم نشان می دهیم که خودمان می توانیم نظارت کنیم و از روز شنبه نظارتهای انجمن ها بر کار پزشکان شروع می شود، مقامات دولتی هم بدانند، نهاد صنفی پزشکان توهین را تحمل نمی کند، اختیارات را مجلس با تصویب قانون داده است و دولت نمی تواند پس بگیرد.

وی ادامه داد: یک نماینده مجلس هم آمده است و از برخورد با پزشکان صحبت کرده است، چطور این نماینده مجلس به جای کل مجلس صحبت می کند، این حرف ها برای جامعه پزشکی سنگین است، ما تحمل نمی کنیم و حتما به هیئت رئیسه مجلس درباره این نماینده تذکر می دهیم. چرا یک نهاد مدنی را تهدید می کنند.

دبیر مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران گفت: ما دست همکاری خود را به سمت حاکمیت دراز کردیم و آنها هم لطف کردند و نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی در همین جلسه امروز اعلام کرد که از ظرفیت سازمان نظام پزشکی به عنوان اتاق فکر این سازمان استفاده می شود و گفتند که از تفکرات و ایده های اندیشمندان جامعه پزشکی استفاده می کنند.

نوبخت اضافه کرد: متأسفانه در دولت گذشته سازمان مدیریت و برنامه ریزی را که مغز دولت بود، منحل کردند، اگر مغز نباشد، بدن چطور می خواهد حرکت کند، از هم متلاشی می شود.

وی تأکید کرد: جامعه پزشکی یک جامعه فرهیخته است و خودش می تواند این حرفه را از ناهنجاری ها پالایش  کند، نیازی به قیم ندارد، اجازه دهید شاخ  به شاخ نشویم، اهانت نکنید و گرنه می دانیم چه کار کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "دکتر نوبخت: با جامعه پزشکی برخورد ناشیانه نکنید"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
Mohsen Rostami
Guest

این ادبیات سازنده نیست! هرچند در کشور ما به نظر میاد موفقتر از باقی ادبیات ها باشه…
متاسفانه…

wpDiscuz
Powered by Themes24x7