سیاست گذاری سلامت

وزیر بهداشت : با زور و بخشنامه نمی‌توان رفتار پزشکان را تغییر داد‎

به گزارش صدای پزشکان سید حسن هاشمی ،وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با اقتصاد مقاومتی در حوزه دارو و تمایل برخی پزشکان به تجویز داروهای خارجی گفت: تغییر ذائقه پزشکان زمان می‌برد و این اطمینان باید برای جامعه پزشکی ایجاد شود که کیفیت داروهای ایرانی کمتر از نوع خارجی نیست.

وی ادامه داد: بخشی از این تلاش را کمپانی‌های تولید کننده داخلی دارو باید تامین کنند و با زور و بخشنامه نمی‌توان این تغییر رفتار را در پزشکان ایجاد کرد.

وزیر بهداشت گفت: بخشی از این مشکلات هم به مشوق‌هایی برمی‌گردد که برای مصرف‌کننده می‌گذاریم یعنی سازمان‌های بیمه‌گر باید حمایت‌هایشان را متفاوت تعریف کنند. گاهی حمایت از داروی داخلی معادل حمایت از داروی خارجی است در نتیجه طبیعی است که مصرف به سمت استفاده از داروهای خارجی می‌رود.

وی تصریح کرد: سازمان‌ای بیمه‌گیر باید آدرسی که می‌دهند به سمت استفاده از داروی تولید داخل باشد و آنچه وظیفه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است بسیار سختگیرانه رفتار کنند تا کیفیت داروی ایرانی کاهش پیدا نکند.

وزیر بهداشت گفت: یعنی کاهش قیمت نباید مترادف با کاهش کیفیت دارو باشد و برای ما اعتبار برند داخلی در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو بسیار مهم است و نباید در این زمینه کوتاه بیاییم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7