اقتصاد سلامت

پرداخت مبتنی بر عملکرد، دخیل شدن کیفیت خدمت در پرداخت

جلسه کارگروه مشترک نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، قائم مقام و معاون کل این وزارتخانه و معاونین درمان ، پرستاری و روسا و معاونین سه دانشگاه علوم پزشکی تهران ، شهید بهشتی و ایران برگزار شد.

به گزارش صدای پزشکان، دکتر علیرضا اولیایی منش در حاشیه برگزاری این جلسه در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ؛ تشکیل کارگروهی مشترک برای ایجاد وحدت رویه در سطح دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های مستقر در شهر تهران را به عنوان مهم‌ترین تصمیم اخذ شده در این جلسه عنوان کرد و گفت: با تشکیل این کارگروه در ظرف چند روز آینده تصمیمات یکسان و مشترکی در سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در سطح تهران اخذ خواهد شد.

به گفته دکتر اولیایی منش روسای سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران ، معاونین توسعه، درمان و مدیران اداری سه دانشگاه ، عضو این کارگروه خواهند بود و تصمیمات مشترک آنها در خصوص نظام پرداخت مبنی بر عملکرد بزودی اعلام خواهد شد .

وی در ادامه با بیان این که کشورهای توسعه یافته دنیا حدود یک دهه است که به سمت نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد حرکت کرده‌اند، گفت: مهم‌ترین مشخصه پرداخت مبتنی بر عملکرد، دخیل شدن کیفیت خدمت در پرداخت به پرسنل است.

دکتر اولیایی منش در توضیح گفت: تا به حال شاخص عمده پرداخت در بیمارستان‌ها، کمیت کار بوده است و کیفیت و رضایتمندی سیستم و بیمار در پرداخت‌ها نقش کمی داشت.

وی گفت: نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد در کشور برای اولین بار در وزارت بهداشت و در بیمارستان‌ها شروع شده است و ظرف روزهای آینده ۴۰۰ بیمارستان دانشگاهی و دولتی را شامل خواهد شد.

به گفته دکتر اولیایی منش پرداخت مبتنی بر عملکرد به عنوان یک اقدام مترقی در وزارت بهداشت آغاز شده است و این وزارتخانه پیشرو در زمینه استقرار پرداخت مبتنی بر عملکرد در واحدهای زیرمجموعه خود خواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7