دیده بان سلامت

برخی شهرستان های تهران از مناطق محروم و مرزی کشور نیز محروم ترند/ هیچ نگرانی در خصوص تب کریمه کنگو وجود ندارد

وزیر بهداشت اظهار داشت: در ابتدای فعالیت در این وزارتخانه بر ارائه خدمات در مناطق محروم، دوردست و مرزی تأکید کردیم اما شاید باور کردن این موضوع دشوار باشد که شهرستان های اطراف تهران محروم تر از برخی نقاط محروم و مرزی کشور هستند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از (وب دا)؛ دکتر سید حسن هاشمی در جمع خبرنگاران حاضر در مرکز بهداشتی درمانی امام رضا شهر قیام دشت و در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان پاکدشت گفت:در ابتدای فعالیت در این وزارتخانه بر ارائه خدمات در مناطق محروم، دوردست و مرزی تأکید کردیم اما شاید باور کردن این موضوع دشوار باشد که شهرستان های اطراف تهران محروم تر از برخی نقاط محروم و مرزی کشور هستند.

وی افزود: وجود مناطق محروم در اطراف تهران در حالی است که ما نیز طی ۲۳ ماه فعالیت به این مناطق بی توجه نبوده ایم و همکاران ما در قالب طرخ تحول نظام سلامت توانسته اند کیفیت هلینگ را ارتقاء و پزشکان را  در مناطق مختلف شهری و روستایی استقرار داده و همچنین مراکز بهداشتی درمانی را توسعه دهند اما رشد ناموزون جمعیت و عدم توازن امکانات متناسب با نیازها مشکلات فراوانی را در این منطقه رقم زده است.

وزیر بهداشت افزود: در اطراف شهر تهران وضعیت مناسبی وجود ندارد و به ازاء هر ۱۰۰ هزار نفر یک تخت بیمارستانی وجود ندارد ضمن اینکه تعداد مراکز بهداشتی اندک هستند و فعالیت آنها نیز تنها تا  نوبت ظهر هر روز انجام می شود.

ارائه خدمات شبانه روزی در مرکز بهداشتی درمانی امام رضا (ع) شهر قیامدشت

دکتر هاشمی گفت: مقر شده است تا مرکز بهداشتی درمانی امام رضا(ع) شهر قیام دشت به صورت شبانه روزی به مردم خدمات ارائه دهد و با قول هایی که مسئولان شهری و استاندار تهران  داده اند قرار است با واگذاری یک قطعه زمین بتوانیم یک مجموعه بهداشتی مناسب را احداث کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: به نظر می رسد نگاه به شهر قیام دشت همان دید ۳۰ سال گذشته است اما تعداد جمعیت آن از بسیاری از شهرهایی که دانشگاه در آنها وجود دارد بیشتر است و حضور سازمان تأمین اجتماعی نیز با توجه به جمعیت کارگری این منطقه در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می تواند مفید باشد.

دکتر هاشمی گفت: امیدوارم در این دولت مردم شاهد باشند که امکانات بهداشتی و درمانی مورد نیاز برای آنها فراهم شده است .

                                                   در مورد تب کریمه کنگو نگرانی وجود ندارد

وزیر بهداشت در خصوص بیماری تب کریمه کنگو  گفت: مردم به اخبار موثق توجه کنند، نباید به گونه ای اطلاع رسانی صورت گیرد که باعث نگرانی مردم شود و اگر در منطقه ای احتمال آلودگی به تب کریمه کنگو وجود داشته باشد از رسانه های محلی و نیز رسانه های ملی هشدارهای لازم جهت پیشگیری به مردم داده می شود.

دکتر هاشمی تأکید کرد: موارد آلودگی به این بیماری تحت کنترل سازمان دامپزشکی، وزارت جهاد کشاورزی و همکاران ما در مراکز بهداشتی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

وزیر بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد در خصوص این بیماری نگرانی وجود ندارد و نظارت ها و اقدامات کنترلی مناسب انجام می شود.

وزیر بهداشت ضمن تأکید مجدد بر ارائه خدمات در این مرکز به صورت شبانه روزی در آینده ای نزدیک گفت: در صورت کمبود امکانات، تجهیزات ؛پزشک و نیروی انسانی تمام تلاش خود را برای تأمین آن به کار خواهیم گرفت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7