دانش آموختگان

از عوارض داروهای گیاهی غافل نباشیم

به گزارش صدای پزشکان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا،محمود خدا دوست در نشست هیات رییسه و مدیران ارشد این دانشگاه اظهار داشت:برخی از مردم ممکن است با این تصور و ذهنیت اشتباه که گیاهان دارویی یا داروهای گیاهی بی خطر و بدون عارضه هستند، به صورت بی رویه مبادرت به استفاده از آنها کنند در حالی که این باور درست نیست و باید همگان در این مورد آگاه شوند.

وی نقش عطاری های با تجربه و خوشنام را مهم توصیف کرد و گفت:این گونه عطاری ها، پرچم نیمه برافراشته طب سنتی را بالا نگه داشته اند.

معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به مردم توصیه کرد که در مراجعه به عطاری ها ، از درخواست داروهای ترکیبی خودداری کنند زیرا این داروها، ترکیبشان مشخص نیست و ممکن است ایجاد عارضه کنند.

خدادوست ادامه داد:یکی از مشکلات جامعه ما این است که برخی طب سنتی را همان حجامت می دانند در حالی که این باور اشتباه است و حجامت یکی از روش های درمانی طب سنتی است که باید فقط با دستور پزشک انجام شود.

حجامت، یک روش خونگیری است که برای پیشگیری و درمان بیماری ها انجام می شود و این نامگذاری احتمالا به علت شیوه عمل آن است که از طریق تحجیم ، گشایش و انبساط موضعی عمل می کند.

این مقام مسوول افزود:هم اینک ۱۰ سلامتکده طب سنتی در کشور فعال است و با بهره برداری از سلامتکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی فسا که در آینده نزدیک انجام می شود ، شمار آنها به ۱۱ سلامتکده خواهد رسید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7