دیده بان سلامت

راهکارهای وزیر برای اورژانس ها: پرستاران با تجربه، متخصصین طب اورژانس و نیروی خدماتی کافی

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ” وب دا” ، پس از بازدیدهای شبانه وزیر بهداشت از تعدادی از اورژانسهای بیمارستان های تهران،  همکارانش را فرا خواند و ضمن مرور موارد رصد شده در جمع بندی بازدیدهای میدانی خود، به بیان تذکراتی جهت بهبود وضعیت اورژانس بیمارستانی در شهر تهران پرداخت.

در این جلسه که  قائم مقام وزیر بهداشت، معاونین درمان ، پرستاری، توسعه مدیریت منابع، روسا و معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران و مدیران تعدادی از بیمارستانها نیز حضور داشتند، افراد حاضر گزارشی از وضعیت موجود ارائه کردند.

وزیر بهداشت برای بهبود وضعیت اورژانس بیمارستان های تهران، دو هفته فرصت داد تا مسئولان این بخش ها با رفع کمبودها ،وی را در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته قرار دهند و در این فرصت  گزارشی از بهبود وضعیت را به وی ارائه کنند.

وی در این جلسه تاکید کرد: تامین نیروی پرستاری اورژانس باید با  بهره گیری از پرسنل متخصص با تجربه حداقل ۱۰ سال و با پرداخت مناسب و ایجاد انگیزه برای فعالیت در اورژانس بوده و  نیروهای طرحی و دانشجو در بخش های غیر اورژانس بکارگیری شوند.

دکتر هاشمی همچنین افزود: باید پرستاران با تجربه در تریاژ مستقر شوند و  دو نفر متخصص اورژانس در اورژانس های شلوغ بیمارستان های بزرگ به کار گرفته شود و از سوی دیگر کمبود نیروی خدماتی در بخش اورژانس بیمارستان ها نیز برطرف شود.

وی خطاب به همکارانش در این جلسه گفت: در بخش آزمایشگاه و پاراکلینیک نیز ضمن تجهیز، نیروی انسانی کافی تامین شود و در بخش های اورژانس بیمارستانی از دستیاران تخصصی سالهای بالاتر استفاده شود.

باید پرستاران با تجربه در تریاژ مستقر شوند و  دو نفر متخصص اورژانس در اورژانس های شلوغ بیمارستان های بزرگ به کار گرفته شود

دکتر هاشمی همچنین با اشاره به راه اندازی ستاد هدایت مشترک ظرف یک هفته آینده گفت:  با این اقدام ستاد هدایت متمرکز شده و هدایت بیمار تسهیل می شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تخت های مراقبتهای ویژه براساس اعلام نیاز دانشگاهها باید بدون محدودیت افزایش یابد، از تقویت تخت های مراقبتهای ویژه نیز خبر داد و گفت: این مهم می تواند از طریق خرید خدمت از بیمارستان ها با ضریب اشغال کمتر صورت گیرد.

وی همچنین از معاونت توسعه  نیز درخواست کرد با تامین اعتبارات لازم زمینه توسعه تجهیزات آزمایشگاهی و رادیولوژی اورژانس و نوسازی این بخشها را فراهم کند.

در پایان این جلسه مقرر شد، ظرف دو هفته آینده تمامی دانشگاهها مشکلات حاد اورژانس سه بیمارستان بزرگ تحت پوشش خود را حل کرده و گزارش اقدامات صورت گرفته را به وزیر بهداشت ارائه دهند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7