دانش آموختگان

سازمان نظام پزشکی خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به حادثه قتل دکتر پیرزاده شد

به گزارش صدای پزشکان، در پی حادثه قتل دکتر پیرزاده پزشک سرطان شناس که امروز صبح در هنگام ویزیت در منزل بیمار به وقوع پیوست، سازمان نظام پزشکی خواستار رسیدگی فوری به این پرونده شد. در این نامه که خطاب به دکتر خدابخش استاندار اردبیل،حجت الاسلام والمسلمین رئیسی  دادستان کل کشور وسردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کل کشور نوشته شده آمده است:

« به استحظار می رساند با کمال تاسف با خبر شدیم امروز پنجشنبه مورخ ۱/۵/۹۴ یکی از همکاران خدوم جامعه پزشکی کشوردر شهر اردبیل به قتل رسید. ضرب و جرح فجیع و قتل ناجوانمردانه این پزشک فوق تخصص و عضو هیئت علمی دانشگاه که مورد وثوق ویژه ی جامعه پزشکی اردبیل و مردم منطقه بود جامعه پزشکی و دانشگاهی اردبیل و کشور را در بهت و اندوهی عمیق فرو برده و عواطف مردم شریف اردبیل را جریحه دار کرده است. با توجه به موج فزاینده ی التهاب و نگرانی و کدورت خاطر جامعه پزشکی استان و با عنایت به اهمیت و حساسیت این مسئله خواهشمند است دستور فرمایید رسیدگی به این موضوع به طور ویژه و در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد.

انعکاس اقدامات و نتایج مربوطه به این سازمان جهت تنویر افکار جامعه پزشکی مورد امتنان است.

در خاتمه ضمن گرامیداشت این پزشک گران قدر و عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان اعلام می دارد جامعه پزشکی استان و کشورمنتظر اقدامات عملی جهت برخورد قاطع با عوامل این حادثه دلخراش خواهد بود.

بدیهی است امنیت شغلی جامعه پزشکی از ضروریات مبرم برای ارائه خدمات مطلوب و بهینه در عرصه سلامت است و هر گونه خدشه به چنین جایگاه مهمی به شدت محکوم و مستلزم انجام مداخلات قانونی سریع و قاطع است.»

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7