دانش آموختگان

دکتر حریرچی: وزیر بهداشت پیگیر قتل پزشک اردبیلی

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: موضوع فوت پزشک متعهد اردبیلی را با دستور شخص وزیر بهداشت از مراجع قانونی پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر، در پی سوء قصد منجر به فوت دکتر اصغر پیرزاده متخصص داخلی و فوق تخصص خون و سرطان در اردبیل ، دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ضمن ابراز تاسف از این حادثه ناگوار اظهار داشت: از حوالی ظهر امروز پس از اطلاع از این حادثه وزیر بهداشت شخصا پیگیر موضوع بوده اند.

وی ضمن تسلیت به خانواده این پزشک اردبیلی به ویژه برادر وی (ریاست دانشکده پزشکی اردبیل ) و مردم این استان اعلام کرد: وزارت بهداشت تا روشن شدن کامل ابعاد حادته ، این موضوع را از مجاری قانونی پیگیری خواهد کرد.

 پیش از این دادستان مرکزِ استان اردبیل با اعلام خبر دستگیری قاتل پزشک معروف اردبیلی اظهار کرد: انگیزه قتل در دست بررسی است و دستگاه قضا به صورت فوق العاده و در سریعترین زمان ممکن به این پرونده رسیدگی می‌کند.«ناصر عتباتی» با ابراز تاسف از فوت “اصغر پیرزاده”، پزشک توانمند کشور و عرض تسلیت به جامعه پزشکی اظهار کرد: عامل این جنایت پیش از ظهر امروز و در محل وقوع جرم توسط پلیس دستگیر شد.وی با انتقاد از فضاسازی رسانه‌ها مبنی بر اینکه این پزشک توسط همراه بیمار و در مطبش به قتل رسیده است، گفت: قاتل جوانی ۲۲ ساله و از آشنایان مقتول است و قتل حدود ساعت ۱۱ صبح امروز در محل اقامت و سکونت قاتل اتفاق افتاده است.دادستان مرکزِ استان اردبیل در پایان با بیان اینکه انگیزه قتل این پزشک حاذق متخصص خون در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: دستگاه قضا به طور قاطع و به صورت فوقالعاده و در سریعترین زمان ممکن به این پرونده رسیدگی می‌کند.

حریرچی، ضمن ابراز تاسف از این حادثه تلخ از جامعه پزشکی و رسانه ها درخواست کرد تا روشن شدن ابعاد موضوع  از سوی مراجع ذیصلاح از هر گونه گمانه زنی پرهیز کنند.

وزارت بهداشت این سو قصد را محکوم کرد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در ارتباط تلفنی با مجله خبری ضمن تسلیت به خانواده مرحوم دکتر پیرزاده و جامعه پزشکی  این اتفاق را سوء قصد دانست و آن را محکوم کرد.
وی با توجه به انتشار اخبار مختلف در فضای مجازی نسبت به این خبر در چند ساعت گذشته ضمن اشاره به مصاحبه دادستان اردبیل در خصوص جزئیات این اتفاق تصریح کرد: از مردم عزیز کشور خواهش میکنم از گمانه زنی های نادرست خود داری کنند و درخواست می کنیم  در فضای مجازی به اخبار حرفه ای و صحیح توجه کنند تا موضوعات غیر اخلاقی به دور از شأن پزشکان منتشر نشود.
دکتر حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در ارتباط تلفنی با مجله خبری ضمن تسلیت به خانواده مرحوم دکتر پیرزاده و جامعه پزشکی  این اتفاق را سوء قصد دانست و آن را محکوم کرد.
وی در پایان افزود: قاتل بلافاصله بعد از  این اتفاق دستگیر و طی بازجویی اعترافاتی را هم داشته است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7