دیده بان سلامت

کاشت پروتز گوش میانی برای اولین بار در کشور در اهواز

نخستین جراحی کاشت پروتز گوش میانی با روش جدید در ایران با حضور نمایندگانی از ایران و اتریش  در مرکز آموزشی و درمانی امام خمینی(ره) اهواز انجام شد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از  ” وب دا”، دکتر نادر صاکی، عضو هیئت علمی دانشگاه و رییس مرکز کاشت حلزون گوش خوزستان اظهار داشت: کاشت پروتز گوش میانی برای اولین بار در ایران و به همت مرکز کاشت حلزون شنوایی خوزستان انجام شده است.

وی با بیان این که این روش درمانی، برای کم شنوایان انتقال، حسی و عصبی کاربرد دارد،تشریح کرد: در این روش، پروتز کوچکی در گوش میانی بیمار کاشته می​شود و به بیمار کمک می​کند تا صداهایی را که قبل از عمل قادر به شنیدن آنها نبود را به راحتی بشنود.

دکتر صاکی افزود:در این روش، پروتز جدید علاوه بر تمامی مزیت​های کمکی موجود، از لحاظ ظاهری نیز به گونه​ای طراحی شده که برای بیماران مطلوب و ایده​آل است.

رییس مرکز کاشت حلزون خوزستان گفت: پیش از این تعداد اندکی پروتز کاشت گوش میانی در ایران انجام شده، اما جراحی گوش میانی با روش جدید این پروتز، برای اولین بار است که در ایران در حال انجام است.

صاکی افزود: مرکز کاشت حلزون شنوایی خوزستان با هدف کمک به بیماران کم​شنوا و ناشنوا در سال ۹۲ تاسیس شد و تاکنون با انجام عمل کاشت حلزون بر روی ۱۲۳ کودک ناشنوا و موفقیت صد در صدی توانسته خدمات شایانی به کم​شنوایان و ناشنوایان جنوب غرب کشور ارائه دهد.

 

این فوق تخصص گوش و حلق و بینی عنوان کرد: در این جراحی تنها هزینه پروتز از بیمار دریافت و عمل توسط تیم جراحی مرکز کاشت حلزون شنوایی خوزستان به صورت رایگان انجام می​شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7