دانش آموختگان

تجمع پزشکان مقابل نظام پزشکی در اعتراض به حادثه اردبیل

تعدادی از پزشکان پیش از ظهر امروز در اعتراض به قتل پزشک فوق تخصص خون در اردبیل مقابل سازمان نظام پزشکی تجمع کردند و با در دست داشتن پلاکاردهایی تحت مضمون “حمایت، حمایت؛ امنیت حق ما است” و غیره اعتراض خود را نسبت به این حادثه نشان دادند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، در حالی که حدود یک ساعت از تجمع می‌گذشت و مسئولان حراست و روابط عمومی سعی داشتند پزشکان حاضر را به سالن اجتماعات دعوت کرده تا از ایجاد ترافیک در خیابان جلوگیری کنند، علیرضا زالی، رییس کل سازمان نظام پزشکی در جمع آنها حاضر شد و توضیحاتی را در خصوص این حادثه ارائه کرد.

زالی خطاب به این پزشکان که در حیاط سازمان بر زمین نشسته بودند، گفت: نظام پزشکی خانه شماست و از همدردی شما با دکتر پیرزاده تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه این موضوع همانند هر پدیده دیگر در اجتماع نیازمند تحلیل جامعه شناختی است، گفت: ما به عنوان پزشک و به عنون بخش فرهیخته جامعه باید تحلیلی بر این موضوع داشته باشیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی:براساس گزارش جعفری نمین، دکتر پیرزاده برسر بالین بیماری حضور می‌یابد و در یک نزاعی که در خانه بیمار شکل می‌گیرد زخمی شده و متاسفانه کشته می‌شود. 

رئیس سازمان نظام پزشکی در ادامه صحبت‌های خود در جمع پزشکان با بیان اینکه در ساعت ۱۳:۳۰ عصر روز پنج شنبه دکتر جعفری نمین، رئیس شورای هماهنگی استان با من تماس گرفت و اعلام کرد که دکتر پیرزاده به قتل رسیده است، گفت: براساس گزارش جعفری نمین، دکتر پیرزاده برسر بالین بیماری حضور می‌یابد و در یک نزاعی که در خانه بیمار شکل می‌گیرد زخمی شده و متاسفانه کشته می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله نامه‌ای به دادستان کل کشور در خصوص این مساله نوشته‌ام، گفت: مرتبا با دوستان‌مان در اردبیل ارتباط دارم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "تجمع پزشکان مقابل نظام پزشکی در اعتراض به حادثه اردبیل"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
یک دانشجوی پزشکی
Guest

لطفا بیشتر از این ، این موضوع رو کش ندید. به خاطر اینکه دیگه بعد چن روز کاملا مشخص شده که قتل ایشون به علت …. بوده و قاتل نه بیمار ایشون بوده و نه همرا بیمار. با ادامه دادن این بحث فقط ابروی پزشکا بیشتر میره. ایناییم که میان تظاهرات و اینا الکی میان و برای وقت پر کنی و خودی نشون دادن. یک قتل اتفاق افتاده مثله ده ها قتلی که روزانه اتفاق میفته.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7