دانش آموختگان

توضیحات وزیر بهداشت درباره معوقات کارانه پزشکان

به گزارش صدای پزشکان سید حسن هاشمی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: سازمانهای بیمه پایه بین ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهی معوقه دارند و هنوز امسال ریالی از اعتبارات وزارت بهداشت از محل مالیات بر ارزش افزوده و هدفمندی یارانه ها پرداخت نشده است. معلوم است که اداره وزارت بهداشت در این شرایط با وجود تعهدات سنگینی که داریم کار راحتی نیست.

وزیر بهداشت ادامه داد: تأخیر بیمه های پایه در پرداخت مطالباتشان باعث شده کارانه پزشکان ماهها به تعویق بیفتد و پزشکانی داریم که از آذر ۹۳ کارانه ای دریافت نکرده اند و البته حاشیه سازی هم نمی کنند.

وی گفت: وزارت بهداشت در شرایط سخت مالی همچنان به اجرای طرح تحول نظام سلامت ادامه می دهد و از ورود به حاشیه ها خودداری می کند. همه روسای دانشگاههای علوم پزشکی نیز از ورود به حاشیه ها منع شده اند.

هاشمی افزود: با این حال افرادی هستند که مرتب حاشیه سازی می کنند و سعی می کنند با بیان مطالب کذب سطح توقعات را بالا ببرند. از اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومانی صحبت می کنند که ای کاش ما چنین اعتباری را می دیدیم ولی ما در وزارت بهداشت تلاش می کنیم که ریشه های نهال نوپای طرح تحول سلامت را تقویت کنیم و حلقه های آن را یکی یکی به اجرا در بیاوریم.

وزیر بهداشت گفت: توجه به حاشیه ها همیشه ما را از خدمت بیشتر به مردم و محرومان باز می دارد و گر چه آزار دهنده است اما تلاش ما این است بدون توجه به این مسائل به ادامه برنامه ها و اجرای تعهدات دولت برای بهبود وضعیت سلامت مردم

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7