دانشجویان فرهنگی

معاون فرهنگی وزارت بهداشت از خانه نشریات می گوید

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمد رضا داوود آبادی فراهانی معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، در خصوص اتفاقات رخ داده در انتخابات خانه نشریات و اعتراضات دانشجویان به برگزاری دوباره این انتخابات گفت: برای این کار آیین نامه اولیه‌ای نوشته شده بود و قرار شد اعضای این شورا مجموعه مشورتی از دانشگاه باشند تا در حوزه نشریات به ما مشورت دهند.

فراهانی ادامه داد: خانه نشریات یک چیز رسمی نیست که اختیارات قانونی داشته باشد تا بتواند در حوزه های مختلف دخالت بکند.

وی ضمن تاکید بر این موضوع که ما تصمیم داشتیم با تشکیل خانه نشریات از نظرات دانشجویان در راستای ارتقاء سطح عملکرد خود استفاده کنیم گفت: تشکیل این شورا هیچ گونه جایگاه حقوقی برای آن ها ایجاد نمی کند و طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نهاد‌هایی هستند که اختیارات قانونی دارند، مثل شورای مرکزی ناظر بر مطبوعات دانشگاهی ، دادگاه مطبوعات و جرایم مطبوعاتی که حکم صادر می کند و همه این ها جنبه قانونی دارند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت ضمن اشاره به این موضوع که بحث برگزاری مجدد انتخابات خیلی جدی نبوده که بخواهند آن را پیچیده کنند افزود: اول گفتیم به سه نفر رای دهید بعد نظر تغییر کرد که به یک نفر رای دهید و به اعتقاد من این خیلی چیز مهمی نیست هدف ما ایجاد یک شورا با بدنه دانشجویی برای شور و مشورت بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات  مجددا برگزار می شود یا نه گفت: من به دانشجویان گفتم در صورت زیاد بودن اعتراضات احتمال برگزاری مجدد انتخابات وجود دارد.

فراهانی در خصوص پیگیری خبرگزاری دانشجواز اعتراضات دانشجویان به این روند نیز گفت: دستور از سوی شورای فرهنگی وزارت بهداشت آمد که حق رای از سه نفر به یک نفر تغییر یابد و این را همیشه بدانیم که در جمع های دانشجویی به این شکل همیشه عده ای مخالف، موافق و مطالبه گر هستند اما از نظر من این مساله اصلا ارزش بحث و جدل را ندارد.

وی در خصوص نشست سه روزه فعلان نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: ما در این دوره سه روزه کارگاه های آموزشی برای دانشجویان گذاشته بودیم تا در حوزه نشریات سطح معلومات آن ها را ارتقاء دهیم هرچند ایراداتی مثل  فشرده بودن کلاس ها یا پایین بودن سطح آن ها نیز از جانب دانشجویان گرفته شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7