آموزشی

کمبود فضای فیزیکی از چالشهای دانشگاههای علوم پزشکی است

به گزارش صدای پزشکان یه نقل از ایرنا، معاون اجرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمبود فضای فیزیکی هم اکنون یکی از مشکلات و چالشهای دانشگاههای علوم پزشکی در سطح کشور به شمار می رود.

 دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دکتر امیر احمد اخوان در اجلاس هیات امناء دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی خراسان رضوی گزارش داد: بدین منظور استانداردهای فضای فیزیکی برای انواع دانشکده ها باز تعریف شده که برای ساخت دانشکده های جدید مورد استفاده قرار می گیرد.

او آماری در این خصوص ارائه نکرد اما با اشاره به ابلاغ سند آمایش سرزمینی آموزش عالی سلامت به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور افزود: برای اجرای این سند به هر دانشگاه با توجه به موقعیتی که دارد ماموریت داده می شود.
معاون اجرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نظر نسبت استاد به دانشجو و تعداد اعضا هیات علمی در شرایط مطلوبی قرار دارد.
وی افزود: ماموریتهایی که برای این دانشگاه در قالب سند آمایش سرزمینی تعریف می شود با دانشکده هایی که در سطح خراسان رضوی فعالیت می کنند متفاوت خواهد بود.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این اجلاس گفت: در سند آمایش سرزمین برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد ماموریت بین المللی تعریف شده است.
دکتر محمدرضا دارابی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای هفت هزار و ۷۸۶ دانشجو است که ۳۲ درصد از این تعداد در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند.
وی سرانه فضای آموزشی این دانشگاه را ۱۲ مترمربع ذکر و بیان کرد: این سرانه از شاخصهای وزارت بهداشت پایین تر است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه با کمبود ۳۲ هزار متر مربع فضای فیزیکی روبرو است که امیدواریم با مساعدت و حمایتهای وزارت بهداشت این مشکل مرتفع شود.
اجلاس هیات امناء دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی خراسان رضوی با محور بررسی عملکرد شاخصها و بودجه سال ۹۳ به مدت دو روز ادامه دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7