دانش آموختگان

رئیس پزشکی قانونی دلیل کمبود نیرو را حقوق بالاتر در وزرات بهداشت دانست

رئیس پزشکی قانونی کشور با انتقاد از رفتارهای جزیره‌ای گفت: پرداختی وزارت بهداشت به پزشکان چند برابر ماست و سبب می شود پزشک جذب وزارت بهداشت شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، احمد شجاعی در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: کار سازمان پزشکی قانونی کار بسیار سختی است هم از جنبه‌های روحی و هم از جنبه‌های دیگر.
وی افزود: خدمت در سازمان پزشکی قانونی در پست‌های مختلف اعم از کارمند و در جایگاه‌های تخصصی از سختی‌ها و شرایط خاصی برخوردار است مخصوصا پزشکان و کارشناسانی که باید بتوانند اظهارنظرهای علمی خود را ارایه دهند تا کار را برای صدور احکام عادلانه قضات فراهم کنند.
شجاعی تصریح کرد: درمقطعی هستیم که ما با کمبودهایی مواجه هستیم و با وجود اینکه حجم کار در این سازمان چندین برابر شده اما تعداد نیروها در سازمان پزشکی قانونی همان تعداد است و افزایشی در این زمینه نداشته‌ایم.
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور یادآور شد: کار در آزمایشگاه‌ها سالن تشریح و حضور در صحنه جرم و … در سازمان پزشکی قانونی بسیار سخت است و در بسیاری از شهرستان‌ها پزشک باید با وسیله نقلیه شخصی خود به صحنه جرم برود. در حال حاضر حجم کار در سازمان پزشکی قانونی در مناطق دورافتاده حتی در تهران بسیار بالاست.
شجاعی تاکید کرد: در شرایط بسیار سخت کنونی که امکانات ما کافی نیست و ما به یک روان خوبی نرسیده‌ایم که مجموعه خوبی بیاید و شعبه‌های مختلف را متناسب سازی کند. در واقع جزیره‌ای عمل می‌شود. در مقطعی ما فوق‌العاده خاص را می‌گیریم و وزارت بهداشت طرحی را ارایه می‌دهد که حقوق پزشکانش بسیار بالاتر از ماست و باعث می‌شود که پزشکان ما به جای اینکه به سازمان پزشکی قانونی بیایند به وزارت بهداشت می‌روند که دستمزد بالاتری هم می‌دهد.
شجاعی تصریح کرد: این رفتارهای جزیره ای باعث شده که ما نتوانیم در یک روند صحیح پیش برویم. حرف ما این است که باید حقوق و مزایا متناسب داده شود. ما با کمتر از ۳۰ درصد نیروی انسانی توانستیم که کل کشور را اداره کنیم. بنابراین اداره کردن چنین مجموعه ای بسیار سخت است و سخت‌ترین کار در سازمان پزشکی قانونی مدیریت است آن هم مدیریت اجرایی.

وزارت بهداشت طرحی را ارایه می‌دهد که حقوق پزشکانش بسیار بالاتر از ماست و باعث می‌شود که پزشکان ما به جای اینکه به سازمان پزشکی قانونی بیایند به وزارت بهداشت می‌روند که دستمزد بالاتری هم می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه سخت‌ترین پست از نظر من مدیریت پزشکی قانونی استان تهران است گفت: حجم کار در پزشکی قانونی استان تهران بسیار بالاست.
شجاعی با تشکر از خدمات ارزنده بشیر نازپرور که بیش از ۵ سال مدیریت سازمان پزشکی قانونی تهران را عهده دار بوده است گفت: آقای نازپرور مدیر باسابقه و کارشناس پزشکی قانونی بودند که با توانمندی بالا توانست مجموعه را اداره کند و رضایت خوبی را حاصل کرده است.
وی یادآور شد: حدود ۱۳-۱۴ نفر از مدیران را جابه‌جا کردیم زیرا اگر حجم کار بالا باشد و به طرف مقابل فشار بیاید نشاط از او گرفته می شود. آقای نازپرور از یکسال قبل گرایش به سمت کارهای علمی را در نظر گرفتند و پارسال نیز بحث جابه جایی خود را مطرح کردند و عضو هیات علمی هم هستند که اکنون وی در پژوهش سازمان پزشکی قانونی فعالیت خواهند کرد.
شجاعی با معارفه مسعود قادی پاشا به عنوان مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: وی از متخصصین خبره ما هستند و در چندین استان بزرگ اعم از کرمان و اصفهان مدیریت کرده‌اند انشالله کار را با قوت پیش ببرند.
شجاعی با اشاره به خدمات ارزنده حامد ناییجی در مدیریت کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: ایشان می‌خواهند ادامه تحصیل دهند و به سمت طب سنتی پیش  رفته‌اند که ما هم نمی‌خواستیم مانع پیشرفت وی شویم. دکتر بلیغ نیز که مشاور عالی سازمان پزشکی قانونی بودند به جای ایشان فعالیت خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: دکتر قره داغی نیز به عنوان مدیر کل آموزش و دکتر نازپرور به عنوان مدیر کل پژوهش سازمان پزشکی قانونی فعالیت خواهند کرد.
شجاعی تاکید کرد: امسال بنا داریم تسلط بیشتری بر دستیاران داشته باشیم زیرا یکی از اهداف سازمان این است که نظریه‌ها به خوبی ارایه شود.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7