دانشجویان صنفی

در دیدار با دانشجویان: اگر بناست افراد در نقاط محروم حضور داشته باشند باید مشوق‌هایی برای آنها در نظر گرفته شود

وزیر بهداشت در دیدار با دبیران شوراهای صنفی دانشگاههای علوم پزشکی کشور بر لزوم بسترسازی برای مشارکت دانشجویان در اداره امور دانشگاهها تاکید کرد و گفت: نباید فرصت آزمون و خطا را از دانشجویان گرفت.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از  “وب دا “دکتر سید حسن هاشمی در  نشست با دبیران شوراهای مرکزی صنفی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی گفت :باید فضایی در دانشگاه‌ها ایجاد شود که دانشجو باور کند که به او اعتماد می‌شود. آینده جامعه در دست دانشجویان است، اما متاسفانه گاهی زمینه برای مشارکت فعال دانشجویان در دانشگاه فراهم نمی شود تا آنجا که گاهی برخی از واگذاری اداره یک خوابگاه به دانشجویان نیز واهمه دارند.

وی افزود:دانشجویان در مقطع سنی هستند که آزمون و خطا در  آن اجتناب ناپذیر است و این رو نباید این فرصت را از آنها گرفت که بتوانند در صورت اشتباه ، آن را اصلاح کنند و در حقیقت اگر در این موقعیت سنی و آغاز ایفای مسئولیت های اجتماعی فرصت خطا و اصلاح آن را از دانشجویان بگیریم باید منتظر خطاهای آن ها در  زمانی باشیم که عهده دار مسئولیت های بزرگتر و پر هزینه تر هستند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت :مقام معظم رهبری و سایر مقامات رسمی کشور نیز  بارها بر  لزوم مشارکت دانشجویان تاکید کرده اند و  و بر این اساس  ارتباط رئیس دانشگاه، روسای دانشکده‌ها، معاونان و مسئولان با دانشجویان اهمیت بسیار زیادی دارد.

دکتر هاشمی با اشاره به روحیه مطالبه گری و حقیقت جویی در دانشجویان اظهار کرد: آینده کشور در دست دانشجویان است پس باید خطاهای امروزشان را پذیرفت، ما هم در گذشته خطاهایی داشتیم اما گذشته ما ورق نمی‌خورد، همه اشتباه کرده‌اند شک نکنید.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: باید به دانشجو فرصت داد و این را در نظر گرفت که بشر جایزالخطا است. اما دانشجویان نیز باید توجه کنند که هوشیار باشندو واسطه ای عده ای برای رسیدن به اهدافی خاص نشوند.

هاشمی در پایان تاکید کرد: ما اعتقادی به طرح اجباری نداریم. اگر بناست افراد در نقاط محروم حضور داشته باشند باید مشوق‌هایی برای آنها در نظر گرفته شود که بخشی از آن مادی است و بخشی هم بومی‌گزینی شود.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7