دانش آموختگان

ایفای نقش انجمن های علمی در تمام امور نظام سلامت

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی، گفت: انجمن‌های علمی گروه پزشکی به عنوان نهادهای غیردولتی و تبلور یافته از جامعه مدنی می‌توانند نقش مهمی در ارائه مشورت‌های کارشناسی بی‌بدیل داشته باشند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت،  علیرضا استقامتی؛ دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی، گفت: امروز دیگر نقش انجمن‌های علمی منحصر به برگزاری همایش‌های علمی و گردهمایی‌های سالیانه نیست و این انجمن‌ها می‌توانند در تمامی امور نظام سلامت با ارائه نظریات علمی در حل چالش‌های پیش رو ایفای نقش نمایند.

استقامتی افزود: ما در مراحل ابتدایی راه قرار داریم و باید در کنار هم و با کمک به یکدیگر با چالش‌های جدی پیش رو مقابله کنیم، چالش‌هایی که بیش از چند دهه باقی مانده و به مطالبات کهنه و عمیق تبدیل شده است.

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی ادامه داد: جامعه پزشکی که انجمن‌های علمی آنها را نمایندگی می‌کنند به بلوغی رسیده‌اند که با درک مشکلات و واقع‌ بینی خود را بخشی از نظام تصمیم‌سازی برای رفع موانع پیش رو می‌دانند و ما امروز یک راه و هدف مشترک داریم و آن گام برداشتن در مسیر رفع معضلات و پیچیدگی‌ها است.

جامعه پزشکی که انجمن‌های علمی آنها را نمایندگی می‌کنند به بلوغی رسیده‌اند که با درک مشکلات و واقع‌ بینی خود را بخشی از نظام تصمیم‌سازی برای رفع موانع پیش رو می‌دانند

استقامتی گفت: ما در دبیرخانه انجمن‌های علمی گروه پزشکی بر این باوریم که یکی از بازوهای کارشناسی مهم در تصمیم سازی‌ها، انجمن‌ها هستند و با توجه به نقش هماهنگ‌کننده این دبیرخانه در راستای ارتقاء نقش و عملکرد انجمن‌های علمی با سایر بخش‌های وزارت بهداشت برنامه‌ریزی می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: انجمن‌های علمی به عنوان رابط انجمن‌ها با بدنه و مجامع عمومی انجمن نیاز به تلاش مضاعف برای در صحنه نگاه داشتن همکاران عضو داشته و از این طریق انسجام حرکت جامعه پزشکی به وجود آمده و از سوی دیگر حس خودباوری در همکاران تقویت می‌شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7