اقتصاد سلامت

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان: پول زیادی به حوزه بهداشت و درمان ندادیم

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از عملکرد وزارت بهداشت دولت یازدهم دفاع کرد و گفت: آقای دکتر هاشمی و همکاران ایشان خدمات ارزنده‌ای خصوصا در مناطق محروم ارائه داده‌اند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، حسینعلی شهریاری افزود: برخی مسائل و مشکلاتی که نسبت به وزیر بهداشت مطرح می‌شود وجود دارد اما همه‌ی آنها مربوط به این دولت نیست.

وی تاکید کرد: پول زیادی به حوزه بهداشت و درمان ندادیم، اما دستاوردهای برنامه تحول سلامت را می توان در جامعه دید.

وی با اشاره به انتظارات پیش‌بینی شده در قانون برنامه توسعه گفت: انتظار نداشته باشید خدماتی که در ۱۲ سال در قانون مطالبه شده و اجرا نکردیم همه در ۲ سال اجرایی شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با تقدیر از اقدامات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: اینکه امروز در روستاها و مناطق دوردست کشور در مراکز بهداشتی پزشک وجود دارد نکته مثبتی است، اینکه مردم به بیمارستان‌ها می‌روند و هزینه نمی‌دهند نیز نکته مثبتی است.

وی افزود: سابقا در بیمارستان‌های مناطق محروم به مردم لیست می‌دادند که این تجهیزات را خریداری کرده و بعد مراجعه کنید که این باعث می‌شد مردم برای دریافت خدمات پزشکی مراجعه نمی‌کردند و این آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به مردم وارد می‌کرد.

شهریاری ضمن اشاره به اینکه وزارت بهداشت هنوز کارهای زیادی را باید انجام دهد گفت: باید کمک کنیم مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد برطرف شود.

وی افزود: انصاف آن است که نکات مثبت و منفی را با هم ببینیم.

شهریاری گفت: نمایندگان شاهد هستند که از زمان اجرای طرح، مراجعاتی که به دفتر نمایندگان می‌شد و از زیاد بودن هزینه‌های بستری و ناتوانی در پرداخت شکایت می‌کردند، کاهش چشمگیر یافته است.

شهریاری با آوردن این مثال که در کشور گویا ۱۳ درصد بودجه ناخالص ملی این کشور مربوط به حوزه بهداشت و درمان است گفت: در حال حاضر در ایران این عدد هنوز به ۶ نرسیده است. حتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در بحث سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری که صحبت می‌شد گفتند این را به ۸ درصد برسانیم.

وی با این مقدمه افزود: فکر نکنیم پول زیادی به حوزه بهداشت و درمان دادیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد که دو مسئله امنیت و سلامت مردم بسیار مهم است و باید به این دو به شکل جدی رسیدگی کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7