سیاست گذاری سلامت

دکتر هاشمی: تعداد مقالات کاهش یافته اما ما به دنبال افزایش کیفیت هستیم

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا ، سیدحسن هاشمی شامگاه شنبه در مراسم سومین دوره جایزه دکتر کاظمی افزود : همه با هم باید برای رسیدن به این هدف مهم تلاش کنیم.
وی به کاهش تعداد مقالات کشور در دو سال اخیر اشاره کرد و گفت : هرچند تعداد مقالات کاهش یافته اما ما به دنبال افزایش کیفیت هستیم کاری که باید از روز اول به دنبال آن می بودیم.
هاشمی ادامه داد: این وضعیت برای ترکیه نیز رخ داده و این کشور نیز به سمت کیفیت سوق پیدا کرده است.
وی به حضور پروفسور رابرت لنگر دراین مراسم اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد: حضور افرادی همچون این فرد که مایه افتخار مراکز علمی و پژوهشی جهان هستند می توانند مسیری درست برای محققین کشورمان به سمت کمال باشند.
وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد محققین کشورمان در عرصه های بین المللی حضور موفق داشته و بیش از پیش شاهد افتخارآفرینی آنان باشیم.
وی با اشاره به مقالات پژوهشی، ثبت اختراعات علمی و تاسیس شرکت های دانش بنیان از سوی پروفسور رابرت لنگر گفت:انتشار بیش از هزار و ۳۰۰ مقاله پژوهشی، ثبت بیش از یکهزار اختراع علمی و تاسیس بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان گامی ارزشمند است که توسط ایشان انجام گرفته و امیدواریم در سال های آینده شاهد فعالیت های علمی از این دانشمند بزرگ باشیم.
به گفته وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، پرفسور رابرت لنگر پدر علم نوظهور بافت هستند و این علم از عناصر تاثیرگذار حوزه پزشکی است.
وزیر بهداشت به فعالیت های مناسب پژوهشگاه رویان اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه رویان در دو دهه اخیر پیشقراول کشور در این زمینه بوده است.

در زمینه پژوهش در علوم پزشکی و واقعیت آن بیشتر بخوانید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7