متخصصین

قائم مقام دبیر اجرایی کنگره بیهوشی: بیهوشی در ایران به روز نیست

قائم مقام دبیر اجرایی دوازدهمین کنگره بین المللی بیهوشی مراقبت های ویژه و درد ایران، گفت: متاسفانه از نظر تجهیزات و فناوری های نوین بیهوشی، از دنیا عقب تر هستیم.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مهر، دکتر داوود امی در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی بیهوشی مراقبت های ویژه و درد ضمن بیان این مطلب افزود: ما از نظر تجهیزات و فناوری های نوین و آنچه که در نظام آموزش پزشکی و نظام ارائه خدمات آی سی یو و بیهوشی در دنیا ارائه می شود عقب تر هستیم که این شرایط باید هر چه سریعتر اصلاح شود.

وی گفت: درحال حاضر متخصصین بیهوشی ایرانی از نظر کیفیت درمان که به مهارت های حرفه ای بستگی دارد بهترین و با کیفیت ترین خدمات را ارائه می دهند. این درحالی است که متاسفانه نسبت به تجهیزات و فناوری روز دنیا عقب تر هستیم که این مشکلات باید هرچه زودتر برطرف شوند.

به گفته امی، در کنگره بین المللی بیهوشی، مراقبت های ویژه ودرد به غیر از اساتید و متخصصین ایرانی و نخبگان داخلی این رشته ۳۰ نفر سخنران خارجی از کشورهای حوزه امریکای شمالی و اروپایی و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از متخصصین بیهوشی کشورو و چند صد پزشک از رشته های مختلف دیگر حضور دارند.

جایگاه پزشکان بیهوشی در کشور

وی با اشاره به اینکه در کشور حدود ۵ هزار نفر متخصص بیهوشی داریم که حیاتی ترین و خطرناک ترین خدمات بالینی را ارائه می دهند، تاکید کرد: از طرفی دیگر مدیریت حدود ۴ میلیون عمل جراحی در سال و مراقبت و مدیریت بیماران در آی سی یو با حدود ۶ هزار تخت در این بخش ها بر عهده متخصصین بیهوشی است که بی تردید نقش بسیار ارزنده و خطیری تلقی می شود.

امی افزود: متخصصین بیهوشی حیاتی ترین خدمات را به بیماران ارئه می دهند، حال آنکه ذات بیهوشی خطرناک، استرس زا و یکی از خطیر ترین کارهای بالینی است که پزشکان انجام می دهند .به همین خاطر در برخی مواقع قابل مقایسه با هیچ خدمتی در پزشکی نیست.

دوازدهمین کنگره بین المللی بیهوشی، مراقبت های ویژه و درد ایران از ۳۱ شهریور تا سوم مهر ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7