دانشجویان دستیاران تخصصی

۸ سال طرح تخصص برای استریت ها طبق فرمول اعلامی

به گزارش صدای پزشکان، رای صادره هشتاد و یکمین شورای آموزش پزشکی در خصوص محاسبه مدت زمان طرح دوره تخصص به امضای وزیر بهداشت رسیده و به مراکز آموزشی نیز ابلاغ شده است.

طبق فرمول ذکر شده در این رای، کسری از باقی مانده دوره طرح نیروی انسانی ( عمومی) در عدد ۱٫۵ ضرب شده و سپس با عدد نیم جمع می شود و عددی به نام n بدست می آید. این عدد n در طول مدت تخصص ضرب می شود تا طول مدت طرح تخصص فرد تعیین شود.

برای مثال:

الف: در مورد کسی که طرح دوره عمومی خود را به طور کامل سپری کرده، صورت کسر، صفر شده و n معادل ۰٫۵ خواهد بود که در صورت تحصیل در رشته ۴ ساله طول مدت طرح تخصص ۲ سال محاسبه می شود.

ب: در مورد کسی که در میانه طرح و پس از گذراندن نیمی از طرح عمومی در امتحان تخصص قبول شده است، عدد حاصل از کسر، ۰٫۵ بوده که با ضرب در ۱٫۵، عدد ۰٫۷۵ بدست می آید، n در این حالت ۱٫۲۵ شده و طول طرح تخصص برای یک رشته ۴ ساله ۵ سال خواهد بود.

ج: درصورتی که فرد استریت بوده است، عدد n معادل ۲ خواهد بود که طول دوره برای یک رشته ۴ ساله بالغ بر ۸ سال خواهد بود. در مورد رشته ای مانند جراحی مغز اعصاب این به ۱۰ سال طرح تخصص در صورت استریت بودن دستیار، بالغ خواهد شد.

طبق این فرمول به خاطر استریت بودن، ۱٫۵ برابر طول مدت تحصیل تخصص به طرح تخصص اضافه می شود.

photo_2015-09-19_13-01-19

صدای پزشکان تا پیش از این با توجه به غیر رسمی بودن نامه در فضای مجازی از انتشار آن خودداری نموده بود اما با ابلاغ نامه به بخش ها برای اطلاع دستیاران اقدام به انتشار آن نمود.

در این نامه به مفاد موضوع ۶ نشست ۷۹ شورای آموزشی و تخصصی نیز اشاره شده است که تصویر این موضوع در ذیل آورده می شود. با این وجود نحوه محاسبه دوران طرح تخصص افرادی که به جای طرح دوره عمومی، به سربازی رفته اند طبق این دو مورد ( نامه ابلاغی و موضوع ۶ نشست ۷۹ ) مشخص نیست. با توجه به اینکه طرح کا معمولا برای کسانی که سربازی خود را گذرانده اند وجود ندارد.

Capture

 پانوشت:
به نظر با توجه به اطلاق نام طرح نیروی انسانی به دوران طرح عمومی و تعهد ضریب کا به دوران طرح تخصص، طبق مصوبه موضوع ۶ نشست ۷۹، همچنان طرح تخصص کسانی که سربازی خود را گذرانده اند معادل نصف دوران تحصیل بوده و مانند کسانی است که طبق فرمول اعلامی از دوران طرح عمومی خود بدهی ندارند.

گفتنی است که صدای پزشکان در یک سرمقاله به این موضوع و تصمیم جدید وزارت خانه پرداخته است. سرمقاله را میتوانید از اینجا ببینید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

22 نظر برای مطلب "۸ سال طرح تخصص برای استریت ها طبق فرمول اعلامی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
فاطمه
Guest

سلام،شما در مورد تک فرزندان که از طرح معافن اطلاع دارید که با این قانون شرایطشون چطورى میشه؟
پیشاپیش ازتون سپاسگزارم

Medvoice
Guest

سلام، در ابلاغیه اشاره ای به این موضوع نشده ولی تلاش می کنیم در پیگیری ها این موضوع را هم مد نظر داشته باشیم

dr
Guest

سلام.
این قانون فقط در مورد پزشکان هست یا دندانپزشکان هم شامل میشه ؟

Medvoice
Guest

سلام به نظر می رسد چون فرمول ذیل موضوع ۶ شورای هفتاد و نهم آموزش پزشکی تعریف شده، بحث در مورد پزشکان و پیراپزشکان باشد.
البته در پیگیری های بعدی سعی می کنیم در این باب اطمینان حاصل کنیم

پدرام
Guest
از صدای پزشکان تقاضا می کنیم هر چه سریع تر از مسئولین به خصوصی دکتر لاریجانی بخواهند راجع به این مصوبه ی عجیب و غریب توضیحات کامل ارائه بدهند. استریت باید چهار سال اضافه بر دیگران جریمه شود، چون استریت بود؟ تکلیف سربازان چیست که دو سال خدمتشان را کرده اند و گواهی پایان طرح دارند، اما خدمتشان رایگان بوده و ضریب کا نبوده؟ باید به جز آن دو سال، هشت سال دیگر هم طرح بروند!؟ از پزشکی که تا چهل و چند سالگی در بند و برده باشد، می توان در روز آزادی اش، انتظار معصومیت اخلاقی داشت؟ واقعا… بیشتر
Medvoice
Guest

همکار عزیز حتما به دنبال سوال و پیگیری بیشتر خواهیم بود.
البته به نظر می رسد چون موضوع ۶ شورای ۷۹ معتبر است، سربازی معادل خدمت کا باشد

محمد
Guest

با سلام، اگر اطلاعی در مورد استریت هایی که از سهمیه مناطق محروم استفاده کردن دارین، لطف کنین بفرمایین، ممنون میشم

Medvoice
Guest

با توجه به تصریح نامه در مورد افراد سهمیه‌ آزاد تا کنون اطلاعی وجود ندارد، اما در پیگیرس های بعدی به دنبال این موضوع نیز خواهیم بود

فاطمه
Guest
تو رو خدا اکه میتونین صدای ما رو به کوش وزیر برسونین همین الانشم رتبه ١ داره میشه همکلاس رتبه ١۴٠٠ فقط به این دلیل که بدر این اقا که استاد الهیاتمون هستن نمیدونم از کجا سهمیه جانبازی دارن من به ایثارکران اعتقاد زیادی دارم ولی قضاوتش باشه با خودتون حالا از این بکذریم من باید ۴ سال از بهترین سالای زندکیمو تو یه شهر دور و بی امنیت بکذرونم و این در حالیکه یه اقایی با ۴ برابر رتبه من و با همین سهمیه مناطق داره مشهد میخونه تنها دلخوشیم به این بود که فقط ۴ سال طرح برم… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7