سیاست گذاری سلامت

خدمات بهداشتی برای ١٠ میلیون حاشیه نشین ظرف ۶ماه آینده

وزیر بهداشت گفت:  امید واریم ظرف ۱۰ تا ۱۵ سال آینده، نظام سلامت کارآمدی که انتظار داریم محقق شود و سازمان یونیسف می تواند در ارتقای سلامت مردم به ویژه کودکان و گروه های آسیب پذیر به ما کمک کند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی در دیدار دکتر پیتر سلاما مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در یونیسف با بیان این که باید همچنان برای ارائه خدمات بهتر به مردم به ویژه کودکان تلاش کنیم ، گفت : یکی از وعده های انتخاباتی رییس جمهور به مردم توجه به حوزه سلامت بود که بعد از روی کارآمدن ایشان ، تمام ایرانیان بیمه شدند و خدمات زیادی به ویژه برای روستاییان و حاشیه نشینان ارایه شد.

دکتر هاشمی گفت: در حال حاضر برای بیش از ۳۰ میلیون نفر در مناطق روستایی بیش از ۳۰ هزار خانه بهداشت و مرکز بهداشتی داریم.

وزیر بهداشت با اشاره به خدمات بهورزان و ماماها در  خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی گفت : در این مراکز دسترسی به پزشک نیز وجود دارد و علاوه بر خدمات ایمن سازی و واکسیناسیون خدمات دارویی نیز به مردم ارایه می شود .

وی افزود : در مراکز جامع خدمات سلامت ما نیز دسترسی به متخصص و دندانپزشک وجود دارد.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود ۱۰ میلیون نفر حاشیه نشین در کشور گفت : پیش بینی می کنیم ظرف ۶ماه آینده شبکه خدمات بهداشتی درمانی برای همه آنها ایجاد شود.

دکتر هاشمی همچنین به کاهش پرداخت هزینه های درمانی مردم در طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت : همه این اقدامات با همکاری سازمان جهانی بهداشت و سایر سازمانهای بین المللی و تجارب سایر کشورها صورت گرفته است .

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه سلامت فاصله داریم گفت : امید واریم ظرف ۱۰ تا ۱۵ سال آینده، نظام سلامت کارآمدی که انتظار داریم محقق شود و سازمان یونیسف می تواند در ارتقای سلامت به ویژه کودکان و گروه های آسیب پذیر به ما کمک کند.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به همکاری ها در زمینه واکسن که مورد اشاره مسولین یونیسف بود ، گفت: در مورد واکسن ، رییس جمهور دستور داده اند که تا پایان دولت ، واکسن مورد  نیاز کشور را درداخل تولید کنیم.

دکتر هاشمی با اشاره به این که ایران در مقطعی واکسن کل منطقه و بخشی از شمال آفریقا را تامین می کرد ، گفت : انسیتیتو پاستور ایران بیش از ۹۰ سال قدمت دارد ولی در خصوص تولید واکسن هایی مانند پولیوی تزریقی و روتاویروس نیاز به همکاریهای یونیسف درایم.

بنابراین گزارش در این دیدار پیتر سلاما مدیر منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا در یونیسف ، آمادگی این سازمان را  برای همکاریهای بهداشتی درمانی بویژه در زمینه سلامت نوزادان، تغذیه ،سلامت مادران و  واکسن و نیز همکاری در زمینه اهداف توسعه هزاره اعلام کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7