سیاست گذاری سلامت

تمایل ایران برای بهره گیری از تجربیات کره درساخت بیمارستان

وزیر بهداشت در ملاقات با مدیرعامل اگزیم بانک کره با مناسب خواندن بسترهای سرمایه گذاری در ایران و بهره مندی از بازارهای منطقه با سرمایه گذاری در حوزه سلامت در ایران، برای بهره گیری از تجربیات کره در ساخت بیمارستان ابراز تمایل کرد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، وزیر بهداشت در ملاقات با مدیرعامل اگزیم بانک و هیئتی از کره با بیان اینکه دولت فعلی موضوع سلامت را در اولویت قرار داده است، گفت: فرصت های سرمایه گذاری مناسبی در ایران فراهم است.

وی با بیان اینکه در حوزه صنعت داروسازی، واکسن، پالایشگاه خون و فرآورده های خونی، ساخت بیمارستان و تجهیزات پزشکی امکان سرمایه گذاری وجود دارد، گفت: مواردی  مورد توافق ما و طرف کره ای بوده است که تضمین می کنیم آنچه فی مابین سرمایه گذار خارجی، وزارت بهداشت و وزارت اقصاد تفاهم شده به همه موارد عمل شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در حوزه سلامت یکی از اولویت های ویژه دولت است که می تواند فرصت خوبی برای کمپانی های خارجی از جمله کره بویژه در ساخت مگاهاسپیتال ها( بیمارستان های چند هزار تخت خوابی) باشد، از آمادگی کشور برای جذب سرمایه گذار خارجی به ویژه در حوزه سلامت خبر داد.

دکتر هاشمی یادآور شد: فعالیت بیش از ۹۰۰ دانشکده طب، ظرفیت مناسبی برای همکاری های مشترک و سرمایه گذاری در این بخش است و سرمایه گذار می تواند ۵ دانشگاه بزرگ را انتخاب و برای هر یک از آنها پروژه ای تعریف کنند و این امر می تواند شروع خوب و مناسبی برای تجهیز کمپانی های کره ای و ارتباط با بدنه گروه پزشکی در کشور ما باشد.

وی همچنین از کمپانی های تجهیزات پزشکی به نام یاد کرد که برای توسعه همکاری و مشارکت با آنها نیز مذاکراتی صورت گرفته و کره ای ها هم می توانند در این حوزه مشارکت کنند.

دکتر هاشمی با ابراز تمایل برای بهره مندی از تجربیات کره در صنعت بیمارستان سازی ،دارو و واکسن خطاب به طرف های کره ای حاضر در این جلسه گفت: بازار کشور ما محدود به ایران نیست و ما روابط گسترده ای با کشورهای منطقه داریم و به عبارتی سرمایه گذاری در ایران سرمایه گذاری در بازارهای منطقه ای با محوریت کشور ماست.

وی با اشاره به فروریختن دیوارهای تحریم گفت: سرمایه گذاران نه تنها با بخش دولتی بلکه با بخش خصوصی در کشور ما نیز می توانند پروژه های مشترکی را آغاز کنند و تنها کافی است از یک نقطه همکاری ها شروع شود و به تدریج گسترش یابد.

وی در پایان از حضور مدیرعامل و اعضای بانک اگزیم کره در کشور قدردانی کرد.

گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر دانش جعفری مشاور عالی وزیر بهداشت در  امور اقتصادی  در سخنانی به سابقه همکاری با اگزیم اشاره کرد.

وی سال گذشته به عنوان سرپرست تیم عالی رتبه وزارت بهداشت برای مذاکرات اولیه اگزیم بانک و دانشگاه علوم پزشکی تهران به کره سفر کرده بود  با مقامات اگزیم بانک و وزارت بهداشت کره ملاقات کرده بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "تمایل ایران برای بهره گیری از تجربیات کره درساخت بیمارستان"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
Dr.Abtin J. Seresht
Guest

North Korean or South Korean ? it is written just Korea Why ? North Korean is very poor country and what do they have for Iran in Technology of hospital and medicine ? and if it is south Korean please add it to the article . Thanks

wpDiscuz
Powered by Themes24x7