نظام سلامت

سلامت ازدواج نقش مهمی در امید به زندگی و پایداری خانواده ها دارد

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت، بحث سلامت ازدواج را از تمامی ابعاد آن بسیار مهمتر عنوان کرد و گفت: سلامت ازدواج نقش بسزایی در امید به زندگی یک فرد و پایداری خانواده ها دارد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، در راستای سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، همایش جوان و ازدواج سالم با حضور مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، در سالن رازی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد.

دکتر محمد اسماعیل مطلق مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، با اشاره به تاثیر ازدواج بر سلامت افراد، گفت: افرادی که ازدواج سالم و مناسب دارند از طول عمر بیشتری برخوردارند، سلامت روان بهتری دارند، از نظر جسمانی سالمترند، احساس امنیت بیشتری می کنند، شادترند، رشد عاطفی و افزایش حس مسئولیت دارند و به لحاظ تجربه همسر، پدر و مادر شدن به نوعی کمال شخصیت خواهند رسید.

دکتر اسلامی معاون فنی و رئیس اداره سلامت باروری دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: ازدواج از جوانب مختلف باعث ارتقاء سلامت افراد می شود.

وی افزود: نگاه سلامت دیگر نگاه سلامت جسم نیست، سلامت جسمی، روحی، معنوی، روانی و اجتماعی است که ابعاد مختلفی از سلامت هستند.

بر اساس این گزارش دکتر مهدی شادنوش در این مراسم ضمن بیان اهمیت ترویج ازدواج سالم در جوانان به سیاستهای ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص موضوع جمعیت اشاره کرد و اظهار داشت: ترویج ازدواج سالم در بین جوانان حرکتی است که در راستای اجرای این سیاستها صورت می گیرد.

وی افزود: ارتقای شاخصهای سلامتی در جوانان، ایجاد تفکر مثبت نسبت به مقوله ازدواج در بین جوانان، ارتقای مهارتهای ارتباطی و اجتماعی جوانان و رفع موانع ازدواج از مهمترین اهداف برنامه ترویج ازدواج سالم در بین جوانان است.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین بارانی معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه با اشاره به آیات قرآن کریم، احادیث و روایت‌های ائمه اطهار(علیهم‌السلام) در خصوص اهمیت ازدواج، ملاک های همسر گزینی و آثار و برکات ازدواج گفت: بالا رفتن سن ازدواج، می‎تواند آثار منفی در جامعه به دنبال داشته باشد.

مهندس وکیلی استاندار سمنان نیز  در سخنان خود ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این گونه همایش ها به صورت مستمر بتوانیم آمادگی های لازم را برای ازدواج سالم گروه های هدف  و تغییر نگرش مثبت به امر ازدواج در جوانان فراهم نماییم.

در این همایش در خصوص مباحثی تحت عنوان راههای شناخت زوجین قبل از ازدواج، و نقش مشاوره در ازدواج توسط دکتر ستوده عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ، مطالبی ارایه شد و در پایان این مراسم به رسم یابود بود هدایایی به زوج های دانشجو اهداء شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7