نظام سلامت

تصویب برجام به رفع تحریم‌های دارویی کمک می‌کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تصویب برجام می‌تواند به رفع تحریم‌های ایران در زمینه دارویی کمک کند، خاطرنشان کرد: کسی از تفرقه و اختلاف نفع نمی‌برد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، سید حسن هاشمی در نشست شورای اداری شهرستان آمل که همزمان با سفر هیات دولت به مازندران برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید برای افراد با تحصیلات بالاتر فرصت‌های جدیدی در زمینه اشتغال ایجاد شود، با اشاره به تصویب برجام در مجلس تصریح کرد: از همه کسانی که برای تصویب بر جام در کشور تلاش کردند تشکر می‌کنیم و امیدواریم در روز سه‌شنبه نیز شاهد باشیم که مجلس کمک کند تا مشکلات کشور کمتر شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کس از تفرقه و اختلاف نفع نمی‌برد بلکه باید در کنار هم فرصت‌های کارآفرینی اشتغال و رونق اقتصادی را به وجود بیاوریم، عنوان کرد: باید واقع‌بین باشیم زیرا در حوزه درمان همانند بسیاری از زمینه‌ها، دشمنان ملت و انقلاب مسیر رشد و شکوفایی ایران را با تحریم‌ها سد کرده و مانع پیشرفت علمی، تجهیزات و مواد اولیه دارویی بودند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه برای دریافت مقالاتی که موتور محرکه کشور است و می‌تواند در قریب به ۵۰۰ مرکز پژوهشی مورد استفاده قرار گیرد دچار مشکلاتی بودیم، یادآور شد: باید با واقع‌بینی و انصاف به همه مسئولان کمک و زمینه بروز مشکل را برطرف کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه مشکلات و گرانی را دولت هیچ گاه نفی کرده بلکه تلاش کرده است گرانی را پیشگیری کند، گفت: در کنار تلاش برای اشتغال ایجاد فرصت‌های جدید برای توسعه استان‌ها از وظایف اصلی دولت است.

۵۰۰هزار میلیارد تومان اعتبار برای پایان طرح‌های نیمه‌تمام در کشور نیاز است

وی با بیان اینکه طرح‌های نیمه‌تمام اگر در اولویت برنامه‌ها باشد کمک زیادی به رشد و شکوفایی کشور می‌کند، افزود: دولت طرح جدیدی به جز حوزه درمان و بهداشت شروع نکرده است و مجلس و دولت برای اتمام طرح‌های نیمه‌تمام با یکدیگر توافق کرده‌اند.

هاشمی با اعلام اینکه همه می‌دانند تا ۳۰ سال آینده طرح کلنگ‌زنی شده داریم، افزود: ۵۰۰هزار میلیارد تومان اعتبار برای پایان طرح‌های نیمه‌تمام در کشور نیاز است.

وی با اشاره به اینکه وقتی گره‌ای از کار مردم باز می‌شود خدمت به نظام است و مهم نیست چه پستی داشته باشیم، اظهار کرد: امیدواریم از مرحله مشکلات اقتصادی عبور کنیم و شرایط رضایتمندی مردم را فراهم آوریم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7