دیده بان سلامت

قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد: افتتاح سه بیمارستان در خوزستان تا یک سال آینده

قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز خرسندی نسبت به امکان پاسخگویی به نیازهای جراحی منطقه آبادان با راه اندازی بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی در بیمارستان شهید بهشتی این شهر عنوان کرد: در یک سال آینده شاهد افتتاح سه بیمارستان جدید در استان خوزستان خواهیم بود.

به گزارش صدای پزشکان، دکتر ایرج حریرچی در گفت و گو با « وب دا» با اشاره به سفر روز گذشته خود به استان خوزستان و بازدید از بیمارستان های شهید بهشتی و آیت الله طالقانی عنوان کرد: در ادامه بازدید سرزده به مراکز بهداشتی و درمانی سراسر کشور روز گذشته در سفر به استان خوزستان، بازدید سرزده ای از بیمارستان های شهید بهشتی و آیت الله طالقانی انجام شد.

وی با بیان این که وضعیت مراقبت و اورژانس در این بیمارستان ها مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم صورت گرفته راه اندازی بخش بستری با ۱۰۰ تخت خواب در بیمارستان شهید بهشتی است که تاثیر بسزایی در وضعیت درمانی شهر آبادان ایجاد می کند.این در حالی است که سال ها این بیمارستان تنها امور مربوط به اورژانس، رادیولوژی و دیالیز را انجام می داد و امور بستری چندان صورت نمی گرفت. در حال حاضر این بیمارستان با امکانات روز توان پاسخگویی به نیازهای جراحی در منطقه را دارد.

قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به ساخت درمانگاه و بازسازی هایی که در برخی مراکز درمانگاهی صورت گرفته بود اشاره و عنوان کرد: صبح جمعه ۲۴ مهر از بیمارستان ولیعصر (عج) در خرمشهر و نیز بیمارستان شهر شادگان بازدید صورت گرفت. در این ۲ بیمارستان نیز بازسازی هایی از محل هتلینگ انجام و اعتبارهای خوبی تخصیص یافته است. همچنین در این دو بیمارستان شاهد حضور پزشکان متخصص به صورت تمام وقت هستیم که در نتیجه این اقدامات، خدمت رسانی به مردم منطقه افزایش یافته است.

دکتر حریرچی همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار مردم آبادان و خرمشهر در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: متاسفانه امکانات درمانی این ۲ شهر در حد متوسط سطح کشوری نیز نیست. در نتیجه در یک سال آینده شاهد اقداماتی در بخش های اورژانس و بازسازی بخش های بیمارستانی خواهیم بود.

وی با بیان این که احداث بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی در جنب بیمارستان ولیعصر (عج) خرمشهر باعث بهبود وضعیت درمانی منطقه خواهد شد، افزود: این بیمارستان با همکاری منطقه آزاد اروند صورت می گیرد. مسئولان منطقه آزاد اروند نیز پیش از این در راه اندازی دانشکده پزشکی آبادان، احداث آزمایشگاه کنترل غذا و دارو و موارد دیگر نیز کمک های قابل توجهی داشته اند.

قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در جنب بیمارستان شهید طالقانی آبادان اشاره و اظهار کرد: این اقدام نیز به دست بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

این مقام مسئول به لزوم تکمیل بیمارستان اروندکنار اشاره و عنوان کرد: این بیمارستان سال ها با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد متوقف شده بود. در مورد این بیمارستان نیز تدبیر لازم صورت گرفته و ظرف چند روز آینده روند تکمیل این پروژه آغاز می شود.

وی به اقدامات بهداشتی صورت گرفته اشاره و تاکید کرد: خوشبختانه این موارد در سطح مطلوبی ارزیابی می شود و با احداث چهار خانه بهداشت باقی مانده ظرفیت خانه های بهداشت مورد نیاز منطقه تکمیل می شود.

دکتر حریرچی به بهبود کیفی علاوه بر اقدامات کمی تاکید و اذعان کرد: لذا تعداد ویزیت بیمارستان ها باید مطابق دستور العمل کیفیت ویزیت باشد و در صورتی که اکنون به این صورت نیست باید گام های جدی در این راستا برداشته شود.همچنین رعایت کرامت انسانی مراجعان بسیار ضروری است، امید است در سراسر کشور اقدامی با کیفیت توأم با احترام به مراجعان را در شاهد باشیم.

قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به پذیرش دانشجوی بومی در منطقه آبادان اشاره کرد و گفت: طبق این اقدام بخش عمده ای از دانشجویان دانشکده پزشکی آبادان از شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان پذیرفته می شود؛ در این صورت در آینده شاهد تحول بزرگی در اختصاص پزشکان بومی برای هر منطقه خواهیم بود.

دکتر حریرچی با اشاره به این که بیشترین کمبودها در استان خوزستان مربوط به کسری بیمارستان هایی با تجهیزات تخصصی و فوق تخصصی مناسب است، عنوان کرد: خوشبیختانه با اقدامات صورت گرفته زمینه جذب پزشک عمومی و حتی متخصص از سایر مناطق برای آبادان و خرمشهر فراهم شده است و تعداد قابل توجهی از پزشکان در سال های آتی در این مناطق فعالیت می کنند.

قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان تاکید کرد: تلاش ما در حال حاضر تقویت امکانات بیمارستانی موجود و کمک به ادامه فعالیت بیمارستان های فعلی است تا هنگامی که سه بیمارستان جدید ذکر شده ساخته و به عنوان تخت جدید یا جایگزین شروع به فعالیت کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7