پزشکان عمومی

برنامه پزشک خانواده در سراسر کشور اجرایی می‌شود

معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده از روستاها آغاز شده و در حاشیه شهرها و شهرهای کوچک ادامه یافته‌ است، گفت: این برنامه در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، علی اکبر سیاری در اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با بیان اینکه شکوفایی خدمات درمانی،  آرمان گرایی و خدمت بی منت به مردم باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: این سه عنصر مهم مورد توجه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار دارد و افزایش امید به زندگی اولین ماموریت ما است.

وی ادامه داد: پیشگیری و کنترل عوامل خطر، ماموریت دوم ما است و باید تلاش کنیم تا کاهش آسیب‌های زندگی به عنوان ماموریت سوم محقق شود.

معاون بهداشت وزیر بهداشت عنوان کرد: هفت برنامه و ۱۰ پروژه مهم در سطح معاونت های بهداشتی کشور دنبال می شود و باید یک کار هماهنگی را انجام دهیم و نباید به گونه‌ای باشد که برخی افراد در معاونت‌ها از برنامه ها بی خبر باشند.

سیاری ارائه خدمات درمانی مطلوب در روستاها و اجرای پزشک خانواده در روستاها را جزو اولین برنامه‌ها دانست و گفت: برنامه دوم حاشیه شهرها و شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر بود تا پزشک خانواده در این شهرها اجرایی شود.

وی یادآور شد: برون سپاری خدمات بهداشتی و درمانی هرچند جزو سیاست‌های وزارت است اما دراین مورد حساسیت زیادی داریم.

وی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز تجارب خوبی در زمینه خدمات درمانی و بهداشتی و اجرای پزشک خانواده داشته که امیدواریم مورد توجه سایر مسئولان در استان‌ها قرار گیرد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت تصریح کرد: ارتباط با خدا و رشد معنوی مسئولان بهداشتی کشور بسیار مهم است که موجب ارتقای اخلاقیات و معنویات می شود و برای خدمت بهتر به مردم و رسیدن به برنامه های پیش بینی شده نیازمند همگرایی و وحدت هستیم تا به یک فرهنگ سازمانی مطلوب برسیم.

وی در پایان سخنانش با اشاره به برگزاری اجلاس معاونین بهداشت گفت: امیدوارم برگزاری این همایش در مدت سه روز با موفقیت‌های خوبی همراه باشد.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "برنامه پزشک خانواده در سراسر کشور اجرایی می‌شود"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
مشتاقی-دانشجوی پزشکی
Guest
باسلام-خدمت همه عزیزان وبزرگان عرصه صرفا پزشکی-ابتدا باعرض شرمندگی ازاینکه این پیام را دراین قسمت بیان میکنم-ولی مهم است که عده ای بسیارکمی ازشما عزیزانم مطلع باشیدکه دراین دروه حساس وخطرناک که ازهر طرف ازجمله رسانه ها وسایر{…} ازجمله وزیر محترم بهداشت مورد عنایت خود قرارمیگیریم-وای چقدرخوشحالیم!!!!-حداقل اتحاد وانسجام خودراحفظ ودرمقابل ناعدالتی هاکه حقمان نیست وبه ما روا میدارند ومحکم بایستسیم وهمچنین مانیز خدای ناکرده کاری ناشایست انجام ندهیم که به این وضعیت بد دامن زده شود ومصداق همان ضرب المثل معروف سوراخ شدن کشتی و…..نشود بعنوان مثال چه لزومی دارد میزان کم دریافتی خودتان ازمناطق بسیارمحروم با وضعیت سخت… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7