نظام سلامت

توسعه مراکز سلامت جامعه در نقاط مختلف کشور

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: برنامه ها و پروژه های متعددی در سطح کشور در حال اجرا است و اعتبارات برنامه به هنگام تخصیص می یابد و اعتبارات شهرستانها و حاشیه شهرها زودتر و سریعتر تخصیص خواهد یافت.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا؛ دکتر ناصر کلانتری امروز (شنبه) در افتتاحیه اجلاس معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در تبریز درحال برگزاری است، گفت: در گذشته اعتماد به بخش خصوصی در مورد عملکرد بهتر کمتر بود و از سویی دیگر نیز نسبت به درآمد زایی و سود در بخش خصوصی حساسیت وجود داشت که در حال حاضر این مسئله تا حد زیادی مرتفع شده و شاهد تحولات خوبی هستیم.

وی افزود: برون سپاری خدمات و همراهی با مراکز خصوصی در دولت تدبیر و امید صورت گرفته و عملکرد خوبی داشته ایم.

دکتر کلانتری عنوان کرد: بر اساس پیش بینی تخصیص اعتبار سال ۹۴می توانیم ۶۵ درصد از اعتبارات را تخصیص دهیم و باید بهبود وضعیت نیروی انسانی را در کناربرون سپاری خدمات داشته باشیم.

قائم مقام معاونت بهداشت تاکید کرد: توسعه مرکز سلامت جامعه در نقاط مختلف کشور جزو برنامه های معاونت بهداشت است که با منابع موجود صورت می گیرد و حاشیه شهرها و نقاط محروم در اولویت هستند.

وی یادآور شد: گزارش دانشگاه های علوم پزشکی از وضعیت اعتبارات به صورت ماهانه نیاز است و باید این روند به صورت منظم ادامه یابد و این در حالی است که برخی مراکز علوم پزشکی به موقع گزارشات را ارسال نمی کنند.

قائم مقام معاونت بهداشت تصریح کرد: معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در انعکاس گزارشات باید همراهی و دقت نظر بیشتری داشته باشند چراکه این گزارشها در سطح کلان کشوری انعکاس دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7