دانش آموختگان

قائم مقام وزیر بهداشت: بخش درمان کشور با کمبود پزشک مواجه است

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:این وزارت برای تحقق اهداف نظام سلامت با کمبود جدی پزشک مواجه است.

به گزارش صدای پزشکان، ایرج حریرچی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در آبادان، در خصوص مشکلات پیش روی تحقق اهداف نظام جامع سلامت، گفت:میزان سرانه پزشک در کشور به ازای هر یک هزار نفر جمعیت، بین ۱٫۲۱ تا ۱٫۲۸ می باشد که با استانداردهای جهانی به میزان ۳٫۵ نفر به ازای هر یک هزار نفر جمعیت، فاصله زیادی داریم.
وی اظهار داشت:عملکرد پرشکان متخصص در ایران به صورت متوسط ۱٫۷ اف دی است یعنی پزشکان متخصص ما ۱٫۷ برابر پزشک متخصص تمام وقت کار می کنند و پزشکان عمومی نیز ۱٫۳۵ اف دی است که بیانگر کارکرد ۱٫۳۵ برابری یک پزشک عمومی است که این آمار نشانگر کمبود پزشک در کشور می باشد.
حریرچی تصریح کرد:این کمبودها، علاوه بر افزایش فشار کاری به پزشکان، باعث می شود شهروندان برای ویزیت در نوبت های طولانی قرار گیرند.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد:در بخش پرستاری نیز کمبود پرستار و کمک پرستار قابل مشاهده است.
وی بیان داشت:اقداماتی برای رفع این مشکلات در دولت تدبیر و امید برداشته شده ولی چون این اقدامات زمانبر است تا چند سال آینده بدون شک شاهد رفع بخشی از این مشکلات خواهیم بود.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساخت دو بیمارستان بالای ۲۰۰ تختخوابی در مجاورت بیمارستان ولیعصر (عج) خرمشهر و آیت الله طالقانی آبادان و تکمیل بیمارستان اروندکنار را از اقدامات در حال اجرای این وزارت در شهرستان های آبادان و خرمشهر عنوان کرد.
ایرج حریرچی در سفر به شهرستان های جنوب خوزستان، از بیمارستان های آیت الله طالقانی و شهید بهشتی آبادان، ولیعصر (عج) خرمشهر، شهید معرفی شادگان و بیمارستان صحرایی امام علی (ع) دیدن کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "قائم مقام وزیر بهداشت: بخش درمان کشور با کمبود پزشک مواجه است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
...
Guest
فقط کمیت براتون مهمه بیشترین تعداد مقاله حالا این مقالات همه سنتز ذهن پژوهشگره!یا واقعیه و براش خرج شده هم زمان هم پول هم علم مهمه؟اصلا.با رتبه های نجومی دانشجوی پزشکی بگیرید ولی این دانشجو چطور اموزش ببینه بدرک کجا اموزش ببینه بدرک رزیدنت سهمیه ای برا مناطق محرومتون میگیرید حالا این رزیدنت کجا اموزش ببینه با چه کیفیتی ؟؟مگه مهمه؟؟یه نگاه به تعداد مهندسای کشاورزی مملکت بندازین عبرت بگیرید کلی دانشجوی پولی دانشگاه ازادی مهندس کشاورزی گرفتن هیچوقت پیگیر نشدن این همه فشار مالی روی دوش خانواده ها چهار سال عمر هدر رفته نیروی مثلا کار مملکت اخرش یه… بیشتر
یک نفر
Guest

میز خبر صدای پزشکان
شما خودتان باید
به بحث بپیوندید و بحث را باز کنید و
اولین نفری باشید که نظر می دهید

wpDiscuz
Powered by Themes24x7