اقتصاد سلامت

شرکت های دارویی در بازار دارویی عراق سرمایه گذاری کنند

مسئول میز صادرات دارو و معاون مدیر کل امور بین الملل سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به بازار ۴ میلیارد دلاری بازار دارو و تجهیزات پزشکی عراق لزوم سرمایه گذاری در عراق اهمیت ویژه ای دارد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا، مهندس آصف مهدوی، در نشست مشورتی بررسی وضعیت صادرات دارو به عراق در جمع اعضای هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: با توجه به بازار ۴ میلیارد دلاری بازار دارو و تجهیزات پزشکی عراق لزوم سرمایه گذاری در عراق اهمیت ویژه ای دارد که شرکت های دارویی باید از این فرصت بهره خوبی ببرند.

وی اظهار داشت: با توجه به مناقصاتی که در عراق در حوزه دارو برگزار شده و مناقصه ای که در پیش است شرکت های دارویی برای انجام صحیح این مناقصه وارد عمل شوند و این موضوع حضور در بازار دارویی عراق را دو چندان می کند.

مهندس مهدوی در ادامه خاطر نشان کرد: دولت و وزارت بهداشت کشورمان اقدامات موثری را برای تسریع سرمایه گذاری شرکت ها در عراق انجام داده و جلسات مشترکی را با وزارت بهداشت عراق برگزار کرده اند تا سرمایه گذاری شرکت ها تسریع داشته باشد و مشکلی را نداشته باشند.

مسئول میز صادرات دارو گفت: برگزاری سمینارهای تخصصی و لزوم بازاریابی در جهت فروش در بخش خصوصی عراق نیز اهمیت بسیاری دارد و حضور مستقیم شرکت ها در بازار عراق تاکید می شود و امیدواریم شرکت های دارویی بتوانند از این فرصتی که دولت و وزارت کشور فراهم کرده استفاده های موثری داشته باشند و ما نیز در سازمان غذا و دارو برای صادرات دارو حمایت های لازم را انجام خواهیم داد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7