نظام سلامت

تهیه تجهیزات پزشکی بیمار در بیمارستان های خصوصی اجرایی می شود

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بیماران در طرح تحول نظام سلامت برای تهیه لوازم و تجهیزات پزشکی در بیمارستان های دولتی به بیرون از بیمارستان فرستاده نمی شوند که این موضوع در بیمارستان های خصوصی نیز اجرایی می شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، رسول دیناروند افزود: عدم مراجعه بیماران به خارج از بیمارستان جهت تهیه لوازم پزشکی بیمارستان های دولتی با موفقیت اجرا شد و در بیمارستان های خصوصی نیز اجرا خواهد شد و این، یکی از بزرگترین خدماتی است که در حوزه تجهیزات پزشکی به بیماران شده است.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در طرح تحول نظام سلامت اتفاق افتاده و شاهد پیشرفت های تاثیر گذاری در جامعه بوده است ،بخش تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی و استفاده مناسب از تجهیزات در بیمارستان ها بوده است
دیناروند اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی برای تمام وسایل پزشکی فراخوانی صورت گرفته که در این فراخوان قیمت ها رتبه بندی شده است و این قیمت ها از طریق فراخوان یا مقایسه با قیمت مرجع بین المللی یا داخلی صورت می گیرد.
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: شرکت هایی که در فراخوان ها، قیمت کالای خود را کاهش می دهند وارد فهرست های بیمارستانی می شوند و این شرکت ها برنده طرح تحول سلامت به شمار می آیند.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: یکی از مهم ترین موضوعاتی که در طرح تحول نظام سلامت اتفاق افتاده و شاهد پیشرفت های تاثیر گذاری در جامعه بوده است ،بخش تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی و استفاده مناسب از تجهیزات در بیمارستان ها بوده است که این سیاست ها ادامه خواهد داشت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7