سیاست گذاری سلامت

انعقاد تفاهم‌نامه میان «دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی» و «دانشگاه پاریس ۱۲»

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از انعقاد تفاهم‌نامه میان «دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی» و «دانشگاه پاریس دوازده» خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، بیژن نقیب‌زاده در رابطه با برنامه‌های معاونت امور بین الملل دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: به‌زودی تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه پاریس دوازده و دانشگاه معارف وزارت علوم اقلیم کردستان منعقد می‌شود و اقداماتی در این راستا اجرایی می‌شود. همچنین برنامه‌ای جهت همکاری متقابل با یک موسسه خیریه در کربلا برای اعزام دانشجو داریم.

وی افزود: معاونت بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی حدود یک سال است که راه‌اندازی شده و طی این یک سال موفقیت‌هایی به همراه داشته است.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رابطه با اعتبار بین‌المللی این دانشگاه بیان داشت: یکسری مؤسسات بین‌المللی مسئولیت ارزشیابی و اعتبارسنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی را در سراسر جهان انجام می‌دهند که البته شاید ما تعدادی از این اعتبارسنجی‌ها را قبول نداشته باشیم.

نقیب‌زاده گفت: وزارت بهداشت در حال انجام اعتبارسنجی ملی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور است و بر اساس ارزیابی‌هایی که پیش از این انجام شده است پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شهید بهشتی در بالاترین رتبه‌های اعتبارسنجی قرار دارد ولی در سطح بین‌الملل هر ساله این رتبه‌ها تغییر کرده و معیارها نیز متفاوت است.

وی میزان جذب سرمایه، تعداد مقالات، تعداد دانشجویانی که از خارج برای تحصیل به ایران آمده‌اند را از ملاک‌های اعتبارسنجی برشمرد و اظهار کرد: در تلاش هستیم که فاکتورهایی همچون مقالات منتشر شده در مجلات معتبر دنیا، میزان جذب سرمایه و تعداد دانشجویان خارجی را مورد توجه بیشتر قرار داده و تعداد آن را افزایش دهیم.

نقیب‌زاده با اعلام اینکه حدود ۵ میلیون نفر از جمعیت تهران تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند، افزود: همچنین حدود ۱۴۰ دانشجوی خارجی در حال حاضر در دانشگاه‌های شهید بهشتی در حال تحصیل هستند که بیشتر این دانشجویان از کشورهای منطقه همچون عراق، سوریه، لبنان و تاجیکستان است.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان خاطر نشان کرد: طی یک سال اخیر سایت انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به‌روز رسانی شده و ضمن معرفی دانشگاه، رشته‌های تحصیلی نیز به اطلاع دانشجویان علاقمند خارجی می‌رسد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7