دیده بان سلامت

مصرف دارو در کشور از میانگین معمول کمتر است!

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به برخی نگرانی های بی مورد که در خصوص داروهای برند ژنریک وجود دارد، تاکید کرد: در این باره واقعا مسئله حادی وجود ندارد.

به گزاش صدای پزشکان به نقل از مهر، دکتر رسول دیناروند با توضیح  اینکه داروی برند ژنریک از صنعت کشور حذف نشده و همچنان شاهد عرضه آنها هستیم، گفت: اگر تفاوت دیدگاهی هم در این خصوص وجود دارد مربوط به داروهای آنتی بیوتیک است زیرا سازمان غذا و دارو متقاعد به داشتن برند ژنریک این داروها نشده و علت آن نیز واضح است.

وی با این توضیح که آنتی بیوتیک ها تنها گروه دارویی هستند که مصرف آنها در کشور بیش از حد مجاز است، تصریح کرد: به رغم آنچه در رسانه ها مطرح می شود، و حتی شبکه های ماهواره ای نیز اخیرا به آن پرداخته اند مصرف انواع اقلام دارویی در کشور از میانگین معمول نیز کمتر است.

به رغم آنچه در رسانه ها مطرح می شود،مصرف انواع اقلام دارویی در کشور از میانگین معمول نیز کمتر است و به جز آنتی بیوتیک ها، مشکل خاصی در خصوص مصرف داروها وجود ندارد.

معاون وزیر بهداشت، با رد این ادعا که ایران دومین مصرف کننده دارو در جهان و آسیا است، اظهارداشت: ایران بازاری کوچک تر از این حرف ها دارد و به جز آنتی بیوتیک ها، مشکل خاصی در خصوص داروها وجود ندارد.

دیناروند خاطر نشان کرد: در خصوص آنتی بیوتیک ها نیز چون احتمال می دهیم که برندینگ و مارکتینگ، مصرف غیرمنطقی این داروها را افزایش دهد، تدابیر بازدارنده اندیشیدیم.

وی تاکید کرد: در سایر موارد، داروها برند ژنریک هستند و عموم فعالیت های صنایع دارویی نیز در همین حوزه است و سازمان غذا و دارو هم با این مسئله مخالفتی ندارد.

داروهای برند ژنریک به داروهایی گفته می شود که ماده تشکیل دهنده آن در تمام دنیا یکی است ولی تحت برند با نام برند شرکت تولید کننده عرضه می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7